Znáte zdroj své síly?

Znáte zdroj své síly?

30
0

Nemusíte se stát fanoušky Star Warsu, abyste cítili, že někteří lidé mají sílu a jiným chybí. „Silní“ a „slabí“ lidé nejsou ani horší, ani lepší. Oba stavy jsou výsledkem našeho, většinou nevědomého, rozhodnutí a přinášejí odlišné důsledky pro život.


Jedni vedou, druzí se nechají směrovat

Slabí lidé nedokáží nikoho inspirovat a jedinou jejich nadějí je, že v televizi bude na programu něco zajímavého, co jim život zpestří. Žijí příběhy jiných – idolů a vymyšlených hrdinů.
Silní lidé chápou, že je nespasí nikdo druhý. Dokáží pomáhat. Inspirují ostatní tím, že si plní svoje sny. Mají se rádi. Vědí, že pokud budou sami „v pohodě“, mohou prospět i ostatním.

Zcela jasně to ilustrují dobře známé bezpečnostní pokyny v letadlech pro rodiče: Nejdříve nasaďte kyslíkovou masku sobě, teprve potom svému dítěti… Člověk, pro kterého jsou přednější všichni ostatní a sebe vnímá jako poslední, nedokáže jiné mít rád, inspirovat je, natož zachránit…

Zaměřte svoji pozornost

Chcete také objevit svoji sílu? Vnímejte své přednosti. Hledejte, co Vás baví, jaká jsou Vaše tajná přání, a realizujte je.
Těší Vás fotografování, spravování aut, přednášení na veřejnosti nebo vaření? Zaměřte na tyto činnosti svoji pozornost. Uvědomte si, zda existují na světě lidé, kteří takové věci potřebují a jsou ochotni za ně zaplatit. Jestliže takoví lidé existují, potom máte výbornou příležitost proměnit svoji zábavu ve zdroj příjmů.

Učte se a vzdělávejte

Ve zvoleném oboru se učte a vzdělávejte, čtěte knihy. Pravidelně mu věnujte svůj čas a pozornost. Postupně se stanete odborníkem, uznávanou kapacitou.
Neschovávejte se. Ukažte světu svoji odlišnost, načerpané znalosti a zkušenosti. Individualita spolu s kompetencí bude na Vaše okolí působit přímo neodolatelně.

Vaše volba

Je jen na Vás, zda zvolíte život univerzálně všední, nebo půjdete za svými sny. Máte šanci stát se opravdovým hrdinou, nebo zůstat pěšákem pod vedením někoho jiného. Rozhodnutí je jenom na Vás!

P.S.: Nechte se inspirovat! Peter Sasín povede 9. 9. v Praze skvělý seminář Inspiruj a prosperuj, ve kterém Vám ukáže způsoby myšlení bohatých lidí, jak z vlastní vášně vytvořit zdroj příjmů i co dělat, abyste dokázali svoje znalosti a zkušenosti dobře „prodat“. >>více informací o semináři<<

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.