Home Osobní rozvoj Pusťte do sebe nové energie jara
Pusťte do sebe nové energie jara

Pusťte do sebe nové energie jara

160
0

Na jaře voní vzduch jinak, ptáci zpívají hlasitěji, stromy a květiny se začínají probouzet k životu. Vše kolem nás se mění, probouzí, roste. Ale není to pouze příroda, která se probouzí k životu. Energie vstupuje i do našeho těla, nesmíme se tomu však bránit.

Nebraňte se ničemu novému

To, co probíhá během celého roku v přírodě, se odehrává i v lidském těle. Jaro představuje mládí, léto je vrcholem, na podzim zrajeme a sklízíme. Zima nám dává prostor k odpočinku, zároveň je to ale i období strnulé nálady. Strnulost je třeba opustit, k tomu je však zapotřebí nebránit se ničemu novému a uvědomit si propojení s přírodními cykly. Bohužel dnešní člověk toto propojení ztrácí, stále více se propadá do samoty a prázdnoty nepochopení života.

Rituály nastartují změny v životě

Abychom mohli čerpat energii z jarní rovnodennosti, která pomáhá rychlému růstu (v duševní a fyzické rovině, i v oblasti kariéry), musíme se s přírodou znovu propojit. K tomu nám poslouží jednoduché jarní rituály. Zkusili jste na jaře třeba omýt se v lesní studánce? Očišťující rituál „obyčejnou“ vodou z lesní studánky může nastartovat velké věci – projekty, o kterých se vám možná ani nesnilo. Nevěříte? Pak nezbývá nic jiného, než některý z jarních rituálů vyzkoušet.

Jarní rituál 1: Omyjte se v lesní studánce

Najděte v lese či horách studánku a smyjte ze sebe všechny slabosti a nemoci. Představte si, že voda očišťuje nejen vaše tělo, ale i duši a ducha. Zavřete oči, zklidněte se a poslouchejte šumění listí, nadechněte se a užívejte si vůni lesa. Jakmile se příroda začne přibližovat tělu, veškeré rozdíly se najednou smažou. Budete se cítit volní, plní energie a získáte na věci zcela jiný náhled.

Jarní rituál 2: Začněte na jaře běhat

Jaro je ideální dobou ke změnám a novým lepším začátkům. Teplé počasí, sluníčko a voňavý vzduch přímo vybízí k procházkám, ale i dlouhým běhům. Díky přívalu endorfinů, které se při běhu vyplavují, se budete cítit neuvěřitelně šťastně, spokojeně a svobodně. Věci, které nedávaly smysl, budou najednou více než jasné. Běh je jako meditace. Běh vám pomůže najít sama sebe.

Jarní rituál 3: Užívejte bylinky k očistě těla

Jarní bylinky slouží pro očistu a zdraví. Na jaře začínají růst, jsou čerstvé a plné energie. Zvlášť pak na místech, která nejsou tolik zasažená civilizací a půda je tam čistá. Z bylinek můžete dělat čaje, ale dají se konzumovat i přímo (nezapomeňte je důkladně proprat ve studené vodě). K očistě používejte sedmikrásku, kopřivu, pampelišku nebo méně známý, ale velmi účinný popenec.

Jarní rituál 4: Věnujte se zahradničení

Nezáleží na tom, jestli máte zahradu, zahrádku nebo pár květináčů na balkoně či okenním parapetu. Při sázení rostlinek můžete nerušeně myslet na nové nápady a sny. Hlína se stane vašim inspiračním polem. Zahradničením podpoříte své myšlení, můžete u něj meditovat a nakonec si můžete užívat plody toho, co jste zasadili – do hlíny i své hlavy.

Vytvořte si vlastní rituály

Čtyřka „našich“ jarních rituálů vás měla inspirovat a snad se to i povedlo. Nicméně jarních rituálů existuje podstatně více a především si je člověk může tvořit sám – na základě toho, co mu dělá dobře, co má rád. Někdo třeba nedá dopustit na pozorování hvězdné oblohy. Stačí se posadit a tiše pozorovat nebe. Na duši začne pozvolna usedat tichý, příjemný pocit. Přijde přirozená meditace, člověk začne vnímat svět kolem sebe naprosto jinak, zmizí civilizační šum, zmírní se tempo.

Je na každém z nás, na co se naladíme a s čím splyneme. Občas je ale potřeba začít znovu hledat smysl života a zamyslet se nad vlastní existencí. V hledání smyslu života vám třeba pomůže článek Jak najít smysl života…. Nejrůznější rituály a meditace vám mohou pomoci najít odpovědi, pomohou vám v růstu – mimo jiné i kariérním, ale důležité je chtít vyrůst hlavně jako člověk, nikoliv či pouze jako podnikatel.

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.