Home Osobní rozvoj Tipy pro načerpání nové inspirace
Tipy pro načerpání nové inspirace

Tipy pro načerpání nové inspirace

86
0

Občas se stane, že přijde období, kdy najednou chybí inspirace. V takové chvíli ale není třeba věšet hlavu, inspirace je všude kolem nás a dá se čerpat z velkého množství věcí. Vyzkoušejte některý z našich osvědčených tipů, jak čerpat inspiraci.

Začněte sportovat

Bez pravidelného pohybu chátrá nejen tělo, ale i mysl. Při sportu jsou vyplavovány endorfiny, díky kterým se člověk cítí skvěle. Navíc jakmile se uvolníte a přestanete myslet na starosti, nápady a inspirace přijdou samy od sebe, nebo se vám naopak podaří vyřešit problém, pro který jste mysleli, že neexistuje řešení. Osobně mám vyzkoušeno, že k vyřešení problému nebo novým nápadům přicházím nejčastěji při běhání nebo plavání. A platí, že čím dál poběžíte, tím lépe. Zařadit ale můžete jakýkoliv sport, od jízdy na kole, přes posilovnu, aerobik, jógu nebo můžete vyzkoušet i některý z netradičních sportů – doporučuji článek Tipy na netradiční letní sporty.

Přečtěte aspoň jednu knihu měsíčně

Přijde vám lenošení s knihou v ruce jako nehorázná ztráta času? Nenechte se mýlit. Odborné knihy, časopisy, články i klasika v podobě románů, detektivek či poezie (každému podle gusta) vám toho poskytnout více, než si dokážete představit. Při čtení knížek si odpočinete, rozvíjíte svou fantazii a čerpáte neskutečné zásoby inspirace, které se dříve či později projeví v podobě nových nápadů. Zkuste přečíst alespoň jednu knihu za měsíc. Pro vášnivé čtenáře to bude hračka, pro nováčky to možná bude zpočátku tvrdý oříšek, ale jakmile se do čtení jednou dostanete, nebudete chtít přestat a ani nebudete mít důvod přestávat! Čtení knih představuje spoustu benefitů.

Odneste televizi do bazaru

Jak důležitá je pro vás ta věc nejčastěji umístěná v obývacím pokoji, v tom horším případě i v ložnici, která žere váš čas, zabíjí mozkové buňky a kazí vám oči? Jak důležitá je pro vás televize? Mnoho z nás si život bez sledování televize nedokáže představit, ale pravda je taková, že televize má spíše devastující než jakékoliv jiné účinky na lidské tělo a mysl. Takže pokud je to jen trochu možné, vyhýbejte se televizi. Výjimku představuje pouze sledování kvalitních filmů – jednou za čas. Dobrý film může posloužit jako zdroj inspirace stejně jako čtení knih.

Zapomeňte na laptop i mobil

Vydržet několik dní bez počítače a telefonu (třeba od sobotního rána do nedělního večera) může být pro některé jako očistec, jako nedobrovolný nástup na kliniku pro drogově závislé, ale jakmile to jednou zvládnete, zjistíte, že to pro vás mělo neskutečný přínos. Užít si několik dní bez technických vymožeností, nebýt neustále na příjmu a k dispozici funguje podobně jako tělesný půst. Ze začátku si budete myslet, že „umřete hlady“, po čase ale tyto pocity hodíte za hlavu a začnete se soustředit na podstatné a mnohem zajímavější věci. A inspirace? Ta přijde. To vám zaručujeme!

Odlehčete svému jídelníčku

Se zdravým tělem a duchem je úzce spjato to, co jíme. Chcete-li se cítit zdraví, být plni síly a energie, přemýšlejte o to, co jíte. Budu teď čerpat opět ze svých zkušeností. Stravuji se čistě rostlinně. Moderní je říkat, že jsem vegan, ale já nemám škatulkování ráda, navíc veganství je filozofie, je to životní postoj se vším všudy a já se chci nyní věnovat pouze stravě jako takové. A jaká je tedy moje rada a zkušenost? Tím, že se stravuji výhradně na rostlinné bázi, nejím žádné živočišné produkty a můj jídelníček je díky tomu lehčí a přitom nutričně mnohem hodnotnější než při konzumaci masa a mléčných výrobků, tak se rapidně zlepšily moje sportovní výkony a celkově mám přemíru energie. Inspirace a motivace mi tak prakticky nikdy nechybí.

Milujte sami sebe

Ztráta inspirace či motivace je velice často odrazem toho, že člověk nemá sám sebe dostatečně rád. Chcete-li být šťastní a úspěšní v čemkoliv, co děláte, naučte se rozvíjet sebelásku. Myslete na sebe, protože začnete-li přemýšlet o tom, co potřebuje, co vám dělá dobře, nebo třeba co vám v životě chybí, jste na správné cestě ke spokojenému a naplněnému životu. O tom, co je sebeláska, jak začít sám sebe milovat a jak se zároveň nestát sobcem si můžete přečíst v článku Sebeláska není sobecká. Nebo ano? Věřím, že vás článek inspiruje k novým věcem a nápadům.

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.