Home Motivace pro každý den 5 tipů na netradiční letní sporty
5 tipů na netradiční letní sporty

5 tipů na netradiční letní sporty

76
0

Léto je dobou dovolených a tedy i zaslouženého odpočinku, ale byla by škoda, kdybychom se celý den jen váleli. Pojměte svou letošní dovolenou aktivně a vyzkoušejte některý z netradičních sportů.

Diskgolf – levnější a zábavnější než golf

Abyste si zahráli klasický golf, obvykle potřebujete členství v golfovém klubu a relativně drahou soupravu holí. Při diskgolfu si vystačíte s létajícím talířem a užijete si při něm ohromnou zábavu. A protože se jedná o vcelku nenáročný rodinný sport, můžete ho provozovat prakticky kdekoliv v přírodě. Strávíte tak čas se svými nejbližšími, pobavíte se a vychutnáte si pobyt na čerstvém vzduchu, zvlášť když si vyberete park mimo město. A jak se diskgolf hraje? Cílem je podobně jako v golfu dopravit frisbee na co nejmenší počet hodů do ocelového koše, který vlastně supluje jamku (známou z golfu), případně můžete použít pařez nebo dřevěný kůl.

Kitebording – adrenalin na vodní hladině

Kiteboarding nebo kitesurfing patří do široké rodiny sportů, k níž patří landkiting, skikiting nebo snowkiting. Snowkiting, který se provozuje v zimě, se dá naučit poměrně rychle a snadno. Kiteboarding, který se provozuje na vodní hladině, je k naučení se mnohem obtížnější, ale stojí za to! Cílem je postavit se na kiteboard (prkno) a nechat se unášet po vodní hladině, k čemuž se používá drak zvaný kite. Při kiteboardingu si užijete boj s přírodními živly, pocit svobodného opojení i adrenalinový zážitek. Jakmile se do kitování dostanete, můžete vyzkoušet různé druhy kiteboardingu – od speed ridingu, až po wave riding nebo freestyle.

Bungee katapult aneb bungee jumping obráceně

Bungee katapult patří mezi adrenalinové zážitky, které nedoporučujeme zkoušet slabším povahám. Tento typ zážitku, nebo chcete-li adrenalinového sportu, je vlastně bungee jumping naopak. Při samotném „aktu“ se budete na pár chvil cítit jako vzlétající pták. Při bungee katapultu se začíná na zemi v celotělovém postroji, což je vlastně zásadní rozdíl mezi bungee katapultem a bungee jumpingem. Jakmile je vše připraveno, jste vyneseni do výšky 36 metrů a čeká vás adrenalin při letu zpátky k zemi. Bungee katapult se označuje také jako lidský prak. Po skončení celé akce vám zůstane nejen skvělý zážitek, ale dostanete i certifikát o absolvování bungee katapultu.

Nordic running – tak trochu jiný běh

O nordic walkingu jste už určitě někdy slyšeli a pravděpodobně jste už i nějakého turistu vybaveného holemi na nordic walking potkali. Pohybují se totiž nejen na horách, ale i v městských parcích či přímo ve městě. Nově se však začínají objevovat příznivci tzv. nordic runningu, kteří zrychlili krok a přešli k běhu. Nordic running je ideální (doplňkovou) aktivitou pro běžce a obecně se nordic running stal celoročním zpestřením tréninku profesionálních sportovců, jelikož přispívá ke snížení zátěže kloubů, zvýšení intenzity běhu a vypilování techniky.

Vodní zorbing místo posilovny

Nechce se vám teplé slunečné dny trávit uvnitř fitness centra? Pak posilovnu čas od času nahraďte vodních zorbingem. Vodní zorbing neboli aquazorbing vydá až za 30 minut ve fitness centru. A co přesně vodní zorbing představuje? Vodní zorbing se odehrává v průhledné plastové kouli s dvoumetrovým průměrem, která se pohupuje na hladině vodní přehrady nebo koupaliště. Do koule se dostanete skrz suchý zip, koule se nafoukne a pak už si můžete užívat houpání, skákání, kotouly, přemety a další kousky, které zvládnete. Koule je jištěna lanem a hlídána obsluhou, takže nemusíte mít strach, že byste se během dovádění v kouli třeba utopili. Bezpečnost nade vše.

 

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.