Home Osobní rozvoj Inspirativní videa Život musíme žít, ne jenom přežívat

Život musíme žít, ne jenom přežívat

768
0

Také svůj život jen přežíváte a neustále fňukáte? Stále více lidí kolem sebe šíří negativní energii. Přitom by každý z nás měl přednostně udržovat svůj osobní postoj na pozitivní vlně.

Přestaňte používat negativní slova: hrozné, špatné, stojí to za houby, … a další podobná hodnocení situace. Každé ráno si připomeňte a vzpomeňte na něco, co vás těší, co máte rádi, na nějaký úspěch nebo něco, co se vám povedlo. Začněte si všímat i drobných úspěchů a radostí. Během dne jich potkáte desítky, stačí je vnímat. Běžte se projít, běžte cvičit, lyžovat, plavat, dělejte cokoli, co vás vytáhne ze stereotypu. Buďte hrdí, sebevědomí, narovnejte se a vztyčte bradu.

Slova kaplana nepotřebují komentář

„Život jsme dostali darem. Nemáme ho jen přežít, ale prožít. Neživořit, ale žít. Život je pro nás šancí, příležitostí, možností, výzvou. Kdo by se snad zastavil, okrádá jen a jen sebe sama o tolik bohatství. A že se setkáváme s překážkami, obtížemi, vlastní hloupostí, která nás pokaždé srazí? Nenechme se tím vším zdržovat, žijme na plné obrátky, žasněme, objevujme, tvořme, ale také respektujme, že život sdílíme.“

PETR ŠABAKA,
vojenský kaplan z Mor. Třebové

 

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.