Home Osobní rozvoj NLP 4 tajné prvky: Vlivu, Sebevědomí a Charismatu
4 tajné prvky: Vlivu, Sebevědomí a Charismatu

4 tajné prvky: Vlivu, Sebevědomí a Charismatu

1.38K
0

Znáte lidi, kteří mají charisma „mokré houbičky“? :) Položili jste si už někdy otázku, co odlišuje charismatické lidi od masy a proč to mají v životě mnohem jednodušší, než ti druzí?

Zformuloval jsem pro vás 4 principy charisma, které jsem léta testoval a kterými se dlouhodobě osobně řídím. Výsledky? Jsou přímo fantastické! Tyto schopnosti mi umožňují: více ovlivňovat jiné, mít skvělé příjmy, vztahy… Přečtěte si, které tajné prvky pomohou získat vyšší charisma přesně tak jistě i vám! :)

 

1. Vaše vnitřní charisma

Jak dobře by se vám plavalo, pokud byste si na krk přivázali 50 kilový kámen?

Charismatičtí lidé využívají své vnitřní zdroje jinak, než málo charismatičtí lidé. Co to znamená? Na podvědomé úrovni si vytvářejí úspěšné vnitřní obrazy a vnitřní dialogy.

To, co tak jednoduše zní (vnitřní charisma) – je ve skutečnosti komplexní podvědomá strategie.

Charismatičtí lidé si neříkají věci typu – Jistě selžu, Určitě to nevyjde, Co když se znemožním – a podobně. Prostě vědí, že to není úspěšná strategie. Plánovat svůj neúspěch je totiž stejně „skvělý“ nápad jako si na krk během plavání přivázat 50 kilový kámen (to můžete být sebelepší plavec, daleko byste zřejmě nedoplavali).

Naopak – sebevědomí a charismatičtí lidé na podvědomé úrovni plánují svůj úspěch a využívají tak naplno své vnitřní zdroje.

To je zásadní tajemství charismatických lidí. Sami sebe vidí (a slyší) již předem úspěšně jednat ve všech možných situacích. Toto je stav velmi bohatý na zdroje.

 

Tip: Proto si před nejbližším setkáním, rande, přednáškou apod. položte otázku: Jaké by to bylo, kdyby to bylo optimální? Co v takové (optimální) situaci budu vidět, slyšet, cítit? Prožijte své nejbližší setkání všemi svými smysly. Plánujte svůj úspěch.

 

2. Diamanty ve vašem hlase

Jak moc milujete zvuk škrábajících nehtů na tabuli? Jak dlouho to vydržíte poslouchat? Mnoho lidí to netuší, ale hlasově jsou velmi často na úrovni, která se nedá poslouchat příliš

dlouho.

Naštěstí stačí pár přesně cílených změn a z vašeho hlasu dokážeme vytvořit skutečný diamant.

Charismatičtí lidé používají svůj hlas jako mocnou „zbraň“. Je to právě hlas, čímž na druhé působíme téměř nepřetržitě.

… Jaký je „vzhled“ vašeho hlasu?

Při práci s hlasem jde hlavně o intenzitu, modulaci, intonaci a také o „vzhled“ vašeho hlasu. To znamená, jak si lidé vybaví váš hlas – jako jemný, drsný, hladký, kulatý…? Když přesně víte, na co se zaměřit, způsobíte, že vás lidé budou chtít poslouchat od rána do večera. :)

Je velmi zajímavé, že když s mými klienty pracuji na jejich hlase, jejich účinek se pokaždé extrémně zvýší.

 

3. Pozitivní virus – šíříte ho už? Šíříte ho správně?

Jak se cítíte ve společnosti „energetických upírů“?

Charismatičtí lidé šíří kolem sebe dobré pocity. Jejich „pozitivní virus“ lidi zasahuje s milimetrovou přesností a lidé se v jejich přítomnosti začínají jakoby zázrakem cítit dobře. Charismatičtí lidé jsou přesným opakem Energetických upírů. Oni lidem totiž dodávají energii.

My lidé si s odstupem času nepamatujeme to, o čem jsme si s jinými povídali, ale velmi přesně si pamatujeme to, jak jsme se s nimi cítili. Nazývám to naše Emoční paměť. A naše emoční paměť je mnohem přesnější a trvalejší než naše slovní paměť.

Princip „You Go First“ – (Jdeš jako první)

Velmi důležitým prvkem při šíření pozitivních emocí je schopnost dostat sám sebe do pozitivního emočního stavu (v NLP tento princip nazýváme You Go First – Jdeš jako první).

Charismatičtí lidé mají velmi vysokou schopnost dostat se do vhodného emočního stavu tehdy, když to potřebují.

Dobrá zpráva – v NLP existují velmi účinné nástroje, kterými si dokážete navodit potřebný emoční stav v průběhu sekund. Lidé vás za to budou milovat a budou s vámi chtít trávit svůj čas. A v byznysu platí: Čím více času s někým strávíte, tím více peněz vám dá.

 

4. Fabrika na hrdiny – Používáte nejmocnější sílu v tomto vesmíru?

Jak nekonečně zbožňujete lidi, kteří vám stále ukazují, že jsou více než vy?

Pokud totiž sedíte s člověkem, o kterém si řeknete: „Fíha – ten je ale moudrý“ tak je něco špatně.

Charismatičtí lidé dokonale ovládají ještě jednu věc… Vědí, jak ve svém okolí generovat „hrdiny“. Pokud totiž sedíte s člověkem, o kterém si řeknete: „Fíha – ten je ale moudrý“, tak je něco špatně. Mnohem lépe totiž budete vnímat člověka, který vám dá pocit: „Fíha – ani jsem nevěděl, že jsem takový moudrý“.

Jinými slovy – charismatičtí lidé vám dají vyniknout. Ale pozor! Učiní to tak, že vy přesně budete vědět, že to bylo díky nim.

Toto je schopnost, která vám může přinést miliony, ty nejkrásnější vztahy a opravdový úspěch.

Protože pokud se umíte dotknout lidských srdcí, této síle se nevyrovná nic v celém vesmíru. Staňte se proto továrnou na hrdiny :)

Přesně to budeme trénovat na semináři Charisma Day.

Peter Sasín Peter je spoluzakladatel NLP Akademie, NLP trenér, autor knižního bestselleru TRIUMF a vzdělávacích CD a DVD programů, autor revoluční metody na dosahování cílů: M.A.G.I.C. Reality Creator®, autor systémů na tvorbu bohatství, které tisícům lidí přináší úspěch a bohatství.

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.