Home Osobní rozvoj NLP Charisma: Více peněz, vlivu, úspěchu… I pro vás?
Charisma: Více peněz, vlivu, úspěchu… I pro vás?
0

Charisma: Více peněz, vlivu, úspěchu… I pro vás?

753
0

O charisma koluje po celé planetě obrovské množství mýtů. Pravdou sice je, že charismatičtí lidé mají automaticky lepší vztahy, více peněz a větší vliv. Mýtus číslo jedna však je, že je to vlastnost vrozená. To by znamenalo, že buď ji máte v genech a můžete otevírat šampaňské. Nebo ji nemáte v genech a „holt“ máte smůlu.

Nevím, jak vy, ale já jsem o „charisma-genu“ zatím neslyšel. Že by to celé bylo (opět) úplně jinak…?

Definice charisma

Speciální šarm, nebo přitažlivost, která způsobuje, že lidé se cítí být nakloněni a přitahováni k dané osobě.

 

Charisma jako chování?

Neuvěřitelné proměny mých klientů (po tréninku zvyšování charisma) mi opakovaně potvrzují, že charisma není nic vrozeného. Je mnohem víc to, jak se chováme a méně to, kdo jsme.

Zopakuji to: Charisma je mnohem víc to, jak se chováme. Ne to, kdo jsme.

Pojďme to však trochu rozvinout: Pokud bychom tuto tezi polapili a předpokládáme, že je to způsob chování, pak má velký vliv, kdo jsou naše vzory, které se chovají charismaticky. A za další, co jsou ty podstatné prvky, které způsobují / vyvolávají charisma?

Moje zkušenosti ukazují, že charisma je chování, které se skládá zejména z následujících prvků a podvědomých strategií:

  • Intonace hlasu – některé lidi dokážeme poslouchat hodiny. Jiné bychom nejraději zakázali už po pár slovech. Velkou roli hraje právě intonace hlasu. Obsah slov je až na nižších příčkách.
  • Řeč těla – držení těla, gesta, mimika.
  • Rozhodovací strategie – charismatičtí lidé nejen dobře působí na pohled, ale umí se i rychle a dobře rozhodovat. To druhým imponuje.
  • Humor – charismatické osobnosti umí skvěle pracovat s humorem. Humor způsobuje smích a smích způsobuje dobré pocity. Na takových lidech nás baví zejména, že se v jejich přítomnosti cítíme dobře.
  • Pohotovost – S humorem souvisí i schopnost improvizovat a být pohotový v komunikaci.
  • Inspirativnost – Charismatické osobnosti mají cíle, které umí odkomunikovat s jinými a umí je pro ně nadchnout…

 

Jak zvyšovat své charisma?

Málokdo ví, že ti nejcharismatičtější lidé své charisma celý život trénovali. Dokonce to často netuší ani oni sami! Mnoho z nich je skutečně přesvědčeno, že své charisma jakýmsi tajuplným způsobem „zdědili“.

Čili klíčovým slovem je slovo TRÉNINK.

 

Jak však trénovat? Kde začít? Jak poznáte, že to děláte správně? Jaké strategie použít?

Můžete samozřejmě postupovat metodou „Pokus-Omyl”. Nebo budete postupovat profesionálně, systematicky a s podporou.

Dobrou zprávou je, že jsem vytvořil systém, který vám pomůže bleskově zvýšit vaši charisma. Tento systém jsem pojmenoval: Charisma Booster System (TM) (v překladu: Systém na zesílení charismatu.). O něm zase jindy…

Peter Sasín Peter je spoluzakladatel NLP Akademie, NLP trenér, autor knižního bestselleru TRIUMF a vzdělávacích CD a DVD programů, autor revoluční metody na dosahování cílů: M.A.G.I.C. Reality Creator®, autor systémů na tvorbu bohatství, které tisícům lidí přináší úspěch a bohatství.

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.