Home Osobní rozvoj NLP Nenechte si „ukrást“ svůj sen
Nenechte si „ukrást“ svůj sen

Nenechte si „ukrást“ svůj sen

708
0

Přišli jste už někdy za někým a řekli jste mu, že máte sen? Že chcete někam nadlouho odcestovat, že se chcete naučit cizí jazyk, nebo že chcete začít podnikat? Co vám řekli vaši blízcí, když jste jim vyprávěli váš sen? Někoho z vás možná povzbudili. Většinou vás však začali ihned odrazovat. Sice v dobrém úmyslu, ale to nic nemění na tom, že …

Právě naši blízcí často „zlikvidují” naše sny hned na začátku

A to má svůj logický důvod. Komu vyprávíte vaše sny? Cizím lidem? Lidem, které nemáme rádi? Sotva. Vyprávíte je vašim blízkým. Rodičům, příbuzným, partnerovi, přátelům …

Jenže. Pokud se váš sen nachází …

  1. Mimo systém přesvědčení dané osoby
  2. Mimo zónu komfortu dané osoby

Bude vás velmi pravděpodobně okamžitě odrazovat: To je těžké …, Na to jsi příliš mladý / mladá (starý / stará) … Kolik jich před tebou už selhalo, … Kdyby to bylo tak snadné, dělal by to každý … bla bla bla …

Samozřejmě, tito lidé to s vámi myslí dobře. Oni vás nechtějí brzdit. Oni vás chtějí chránit. Jenže vás chrání před tím, co sami neznají. A to, co lidé neznají, si často vykreslují jako něco nebezpečné. Přitom to vůbec nemusí být pravda.

Můj tip proto je: Vašim blízkým o vašich snech vůbec neříkejte.

To jako nikdy? Neříkám, že nikdy. Jen ne hned na začátku …

Nejprve svůj sen ukryjte, pak jděte za těmi, kteří už „umí létat”

K dosažení vašeho snu potřebujete určitou dávku energie. A když svůj sen prozradíte (komu jinému, než vašim blízkým) a té energie máte ještě málo, velmi pravděpodobně Vám to budou chtít rozmluvit. Odradit. Vysvětlovat, proč to nejde …

Jednoduše hned začnete cennou energii spotřebovávat na vysvětlování, k hájení vašeho snu. No a právě to způsobuje, že většina snů se takto hned na začátku „udusí“ na nedostatek energie.

Svůj sen tedy nejprve sněte sami. Shromažďujte a navyšujte energii tohoto snu. Použijte při snění všech pět smyslů. Představujte si, jaké to bude, když už jste svůj sen dosáhli. Co tam vidíte, slyšíte, jaké máte pocity atd. Pořiďte se svém snu. Na svém snu pracujte tak dlouho, dokud nebudete mít pevné přesvědčení, že jste schopni ho dosáhnout a že to opravdu chcete.

Chcete-li umět létat, neptejte se žab. Jděte za těmi, co už  létat umí.

A pak nechoďte za vašimi blízkými, ale za těmi, kteří již takový nebo podobný sen žijí. Jděte a poraďte se s nimi. Pokud nejsou takoví lidé bezprostředně ve vašem okolí, nevadí. I tak se jimi dokážete obklopit. Jak … ??

Kupujte si knihy lidí, kteří dosáhli toho, co chcete vy. Čtěte jejich internetové stránky, jděte na jejich semináře. Napište jim email. Velká většina z nich vám odepíše a povzbudí vás.

Zatím neřešte, jak se k cíli dopracujete. To je až další krok. Nejprve mějte jasný váš sen

Protože většina lidí začne okamžitě jednat. Jenže to je z mého pohledu mrhání energie. „Ještě nevím, čeho přesně chci dosáhnout, ale už na tom makám jako šroub …” :)

Jak realizovat vaše jasné cíle bude tématem některého z jiných článků. Do té doby mějte jasný váš velký cíl :)

Poslechněte si vysílání o tom, že často se o své sny okrádáme i my sami:

Poslechněte si audio nahrávku: Tvé sny a kritici. Klikněte na symbol přehrávače:

Vychutnejte si poslech a zůstaňte s námi :)

Peter Sasín
Váš NLP Trenér

PS: Kupte si knihu TRIUMF od Petera Sasína. Je to kniha, která Vám změní pohled na svět!

Přeložil Václav Krajňák

 

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.