Home Úspěch a motivace Cesta k úspěchu
Cesta k úspěchu

Cesta k úspěchu

224
0

Co je základem úspěšného a naplněného života? Co musíme udělat všichni, abychom byli opravdu šťastní a spokojení? Odpověď je velmi jednoduchá.

Milujte se

Tou základní věcí je sebeláska. Máte se rádi? Dokážete se postavit před zrcadlo a říct si Miluji se? To je totiž základem všeho. Jak je možné něčeho dosáhnout, stát se tím, čím chcete být, když se člověk nemá rád? Pokud se někdo nemá rád, tak má pocit, že si štěstí nebo úspěch nezaslouží. Možná si to přímo neuvědomuje, ale má to někde hluboko zakořeněno v podvědomí.

Nikdo není dokonalý

Pokud se máte rádi, přijímáte se takoví, jací jste se všemi těmi chybami (ano, chybami, nikdo totiž není dokonalý), tak se Vám bude v životě zaručeně dařit. Naleznete (nebo už máte) partnera, který si Vás bude vážit a mít rád takoví, jací jste – a proč? Protože se máte sami rádi. Protože milujete sami sebe. Kolegové Vás budou mít v práci rádi a rodina si Vás také bude vážit. Lidé to vycítí. Vycítí, pokud se nemáte rádi. Pocit nejistoty je normální, občas o sobě zapochybuje každý. Ale i když o sobě pochybujete, tak se mějte rádi. Myslete si to, říkejte si to, dělejte vše, co to dokládá. Např. řekněte někomu, kdo si Vás neváží a zneužívá, že už mu to nedovolíte, dopřejte si příjemnou dovolenou přesně podle svých představ, dejte si k jídlu, co máte rádi, nebo se stačí jen postavit před zrcadlo a říct si Miluji se.

Cesta k úspěchu

Každý z Vás chce být v tom, co dělá, úspěšný, aby dosáhl řádně odměny a podobně. Ale jak k úspěchu dojít? Se sebeláskou jde vše. Níže uvádím pár tipů pro vyšlapanou cestu na vrchol.

1. Motivace

Mezi nejzákladnější a zároveň první kroky na cestě k úspěchu nesmí chybět motivace, která nás žene, abychom se touto cestou probili rychleji a snadněji. Nejde pouze o vidinu odměny, kterou na konci cesty vidíme, ale hlavně o vnitřní pocit a vnitřní cíl, který by nás měl tlačit dál.

2. Vzdělání

Mnozí lidé tvrdí, že pravá cesta k úspěchu vede pouze přes vzdělání. Takže pokud chcete být v daném oboru úspěšní, musíte mít odpovídající vzdělání – což v dnešní době znamená vysokou školu. Někteří jedinci, co si vystudovali nějaký rychlokurz během několika měsíců, tak mají problém se později uplatnit. Avšak tito lidé si mohou na sebe založit vlastní živnost, začít se živit podnikáním a nakonec mohou být daleko lepší, než ti, kteří se roky honí za studiem, aby později skončili u pásu.

3. Odhodlání a píle

Vzdělání je důležitá a podstatná věc, ale existují i takoví vzdělaní lidé, kteří nemají píli, nesnaží se a tak se pro ně cesta k úspěchu nemůže otevřít. Pravdou je, že na vzdělání se dnes bere velký ohled, ale přitom jsou lidé, kteří nemají vysoké školy, a přesto jsou ve svém oboru naprosto dokonalí, protože je práce baví, dělají ji rádi a velmi usilovně a přesně tito lidé, jsou nezbytní a právě proto si jich zaměstnanci velice váží.

4. Peníze

Nalezneme i názory, které prosazují, že se na vrchol úspěchu dostanou jen ty osobnosti, které mají dostatek peněz a dobré kamarády. Ano samozřejmě, že v dnešním světě, ve kterém je tak velká korupce, jsou tyto názory opodstatněné. Ale o takovém úspěchu lze mluvit třeba v parlamentu a podobně, kde není žádná legrace. Ale pokud jde o klasické zaměstnání, ve kterém si chcete vybudovat nějaký kariérní úspěch a chcete stále zvyšovat své posty, tak jde samozřejmě o to, co umíte a jak jste v tom dobří a svědomití.

Přes překážky ke hvězdám!

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.