Home Osobní rozvoj Pro práci snů cokoliv
Pro práci snů cokoliv

Pro práci snů cokoliv

297
0

Spousta z nás není spokojena ve svém současném zaměstnání. Často děláme práci, která není dostatečně ohodnocena, je příliš rutinní, nebo by nás snad i bavila, nebýt toho protivného šéfa, který nám dennodenně stojí za zadkem. Najít si jinou, lepší práci, nemusí být vůbec jednoduché. S dostatkem odhodlání to ale dokážete. Možná tím strávíte rok, dva, ale pokud hledání nevzdáte, najdete ji.

Pracovní myšlenky

Pomysleli jste už někdy na to, že byste chtěli pracovat jinde? Že by Vám v jiné práci bylo lépe? Přemýšleli jste nad možností podnikat, nebo začít pracovat v úplně jiném oboru? Pokud podobné myšlenky míváte pravidelně, je na čase popřemýšlet, zda není čas na změnu. Nikdo Vás nenutí zůstávat v zaměstnání, kde nejste spokojeni, kde nemáte možnost se realizovat, nebo nejste náležitě ohodnoceni. Práce, která Vás neuspokojuje, může přinášet jen stres a vyhoření.

Několik možností

Jakmile se rozhodnete najít si lepší práci, máte několik možnostíZa prvé: můžete zůstat tam, kde jste, ale polepšit si, za druhé: můžete si hledat jinou práci při zaměstnání, za třetí: můžete dát výpověď a s vervou se pustit do hledání a za čtvrté: můžete se nechat vyhodit a získat tak odstupné a dostatek času na shánění nové práce. Poslední možnost je nejsložitější a podaří se málo komu, takže se raději věnujte předchozím variantám.

Pro Vaši spokojenost

Když jste v práci nespokojeni, přemýšlejte, jaké máte možnosti ke spokojenosti. Pokud byste si nejraději udrželi místo, které máte, ale chcete mít vyšší plat, nebo dosáhnout povýšení, racionálně uvažujte, jak to nejlépe udělat. Jsou šéfové, za kterými stačí dojít a sebevědomě prohlásit, že svou práci máte rádi a vedete si výborně, proto byste chtěli být lépe odměněni. Jsou ale šéfové, na které toto neplatí. Ve většině případů Vás za podobnou troufalost nevyhodí, ale ani Vám nepřidají. Další možností (za předpokladu, že se v práci i nudíte)  je, že požádáte o práci navíc. Samozřejmostí pak musí být, že ji budete mít zaplacenou. Nebuďte ani vlezlí, ani další ovce ve stádu. Nebojte se nesouhlasit. Vše samozřejmě ve vší slušnosti a úctě k druhým. Projevte se, mějte zdravé sebevědomí. Dejte najevo, že Vám na práci záleží, ale čím lépe budete ohodnoceni, tím více motivace budete mít.

Jak zaujmout

Pokud jako jediné východisko vidíte opuštění současného zaměstnání, pak buďte rozvážní. Začněte si hledat práci ve volném čase. V některých případech budete muset být opatrní. Pokud Váš šéf figuruje ve více firmách, nesmí se Vám stát, že Váš životopis skončí v jeho rukou. Hledejte na portálech, které uveřejňují nabídky práce. Můžete využít tzv. hlídacích psů, kteří Vás upozorní na vložení pracovní nabídky, která by pro Vás mohla být zajímavá. Využít můžete i služeb agentur, které Vám dokáží najít práci na míru. Především ale musíte vědět, jakou práci chcete dělat. Seberte odvahu a věřte si! Do firem, ve kterých byste rádi pracovali, zavítejte osobně se životopisem v ruce. Slušné oblečení, úsměv na tváři a zdvořilé chování může zaujmout, i když zrovna žádného pracovníka nepotřebují. Pamatujte si, maily často skončí v koši, dopisy taktéž. Telefonát může zaujmout, ale osobní návštěva ve většině případů zabírá nejvíce.

Šťastné riziko

Další možností, která vede k nalezení lepší práce, je dát výpověď a začít hledat. Je pravdou, že když jste bez práce, máte větší motivaci si něco najít, než když práci máte, i když stojí za nic. Záleží na Vás, zda půjdete do rizika. Mnohdy ale nemáte co ztratit. A až ponesete svému šéfovi výpověď, můžete mu k ní přiložit třeba šibalský úsměv.

Pokud máte práci, která Vás baví a chtěli byste si akorát přivydělat, čtěte dále.

 

 

 

 

 

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.