Home Osobní rozvoj Jak z chaosu vybudovat pořádek
Jak z chaosu vybudovat pořádek

Jak z chaosu vybudovat pořádek

405
0

Míváte po celém domě nepořádek? Zdá se Vám, že neustále uklízíte, ale nikde to není vidět? To, jak vypadá náš domov, prý odráží také to, jací jsme my sami. Jak zatočit s nepořádkem v bytě i v mysli? Pojďme se na to podívat.

Všechno je o zvyku

Jestliže jste v dětství nebyli vedeni k pravidelnému udržovanému úklidu, pravděpodobně to neumíte dodnes. Sice to nemusí vadit Vám, ale problém může vznikat třeba u partnera, který je zvyklý na nějaký svůj základní pořádek. Jak si tedy vytvořit návyk? I to se dozvíte v článku níže.

Jak vidí muži ženy s chaosem doma

Muži většinou na pořádku tolik nelpí jako ženy. Když ale muž přijde domů k potencionální partnerce, která má doma „bordel“, spíš utíká, než že by cítil útulno. Každý muž chce nějakým způsobem cítit, že se o něj žena stará. Jak toho však chcete docílit, když si neumíte ani uklidit?

Nepořádek odráží naši mysl

Když máte doma nepořádek po většinu času (samozřejmě nemyslím nárazový binec, který vzniká kvůli nenadálým situacím), zamyslete se nad tím, jak jste na tom se svou myslí. Většinou mívají nepořádek doma hlavně ti, kteří jsou roztěkaní, žijí v chaosu nebo prostě neumí uklidnit svou mysl. A tak se zamyslete nejen nad tím, s jakým úklidem začít doma, ale hlavně, jak si můžete uklidit i ve svých myšlenkách.

Jak na to?

Jeden večer si sedněte a sepište si, co byste se chtěli naučit nebo co uklízet pravidelně. Od dalšího dne to, co pokládáte za nejdůležitější, začněte dělat. Ze začátku budete mít hodně elánu, ale vykašlete se na to, abyste uklízeli dvě hodiny denně. Pro začátek si nechte na svůj nový návyk pouhých pět minut. Návyk opakujte 21 dní bez jediné přestávky, a tím si vytvoříte zvyk, který už nebudete chtít přerušit.

A nezapomeňte

Pořádek se má udržovat pravidelně. Všechno, co Vám spadne, hned zvedněte. Neodkládejte malé činnosti na „potom“. Jakoukoliv maličkost udělejte hned. Jakmile si stanovíte nějaký cíl oprav nebo údržby, splňte to do jednoho týdne. Starejte se o svůj domov jako o své tělo. Kde je příliš mnoho krámů, bývá i tělo zanesené nebo dokonce obézní. A tak jednou za čas projděte svůj dům nebo byt a vyházejte všechny nepotřebné věci. Uvidíte, že se Vám hned bude lépe dýchat!

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.