Home Osobní rozvoj Jak maličkosti ovlivňují celek
Jak maličkosti ovlivňují celek

Jak maličkosti ovlivňují celek

0
0

Nemám ráda někomu říkat, jak se věci „mají“ dělat správně. Já to nevím! Vím pouze, co funguje mě. A o tom bych vám moc ráda chtěla povyprávět.

Co dává životu smysl? Pro mě to jsou dvě věci:

Užívat si cestu a zároveň se soustředit na cíl.

Představte si, že jste právě vstali. Můžete otevřít oči, s námahou vstát a potom se vplížit do koupelny a tam udělat každodenní rituál. Potom se nasnídáte, přečtete noviny a utíkáte do práce.

Každý den stejně

Někomu to tak vyhovuje, pro mě to však není ono. Jasně, že snídám a čistím si zuby. Jenže mně v tom chybí to „něco navíc“, ta přidaná hodnota, která z fajn života udělá nádherný. Nenechat si uprchnout život mezi prsty, ale vnímat výjimečnost každé minuty.

A přitom někdy stačí tak málo, aby se změnilo hodně

Teď si představte, že vstanete, pustíte si oblíbenou hudbu, uděláte výborný čaj, přečtete si pár afirmací, jež jste si třeba sami večer napsali. U zrcadla si důvěrně pohovoříte s vaším nejmilejším člověkem na světě (se sebou), řeknete mu jak mu to moc sluší, a jedete dál do kuchyně.

Žádná nudná snídaně! Dejte si něco extra. Něco, co milujete a co zároveň podpoří  vitalitu vašeho těla. A dejte si klidně tři chody. Jako dítě, které je nadšené z toho, že začal nový den. Snídejte něco opravdu dobrého jak pro tělo, tak i pro mysl. Víte, jaký ohromný vliv má strava na celkové fungování organismu, tzn. i mozku?

Štěstí lze zahlédnout v každodenních maličkostech

Smysl života lze zahlédnout  v úplných maličkostech, kterých si všímáme, když jsme dobře naladěni. Dobrá zpráva je, že jsou všude kolem nás. Může to být vtip, který někdo pronese. Nebo pohled do laskavých očí starého člověka. Zpěv ptáků v korunách stromů. Možnost tvořit cokoliv, co mě napadne.. Jde o to, neztratit sám sebe ve shluku povinností.

Zamilujte se do svého života

Pamatujete například, když jste byli zamilovaní, jak najednou i ty všední věci byli oděné do krásného stříbrného závoje, v němž se odrážel třpyt přítomné okamžiku? I ta nejobyčejnější činnost se stala sofistikovanou cestou k prožití štěstí a radosti, zářivým příkladem, jak by život asi měl vypadat a jaký v něm je božský potenciál pro to, zažívat ty krásné chvíle každý den. Zamilujte se do svého světa, lidí v něm, do sebe. Když budete hledat, budete překvapeni, kolik lásky ve vás je.

Všímejte si drobností

Protože kdo si váží maličkostí, jednoho dne zjistí, že jeho život je naplněn po okraj drobnými radostmi a štěstím. Po malých krůčcích, které vedou cestou, kterou jsme si zvolili, se dostaneme do cíle. Každodenní práce na našich snech je totiž zaručená cesta k úspěchu. Ovšem neměli bychom kvůli cíli přestat vnímat svoje pocity a potřeby, zbytečně se vyčerpávat a spěchat. Protože na co je „cíl“, k němuž dojdeme naprosto zničení?

Protože i ty detaily jsou to, co nakonec tvoří velké celky, a na to  bychom neměli zapomínat.

Autor: Lucie Valouchová

 

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.