Home Motivace pro každý den Pozitivní myšlení ano, ALE…
Pozitivní myšlení ano, ALE…

Pozitivní myšlení ano, ALE…

0
0

Život je absolutně otevřený a připravený poskytnout vám zázemí pro splnění jakékoliv vaší tužby. Je tak různorodý, že na něj neexistuje jednotný návod nebo poučka. Jsou tu však zákony myšlení, které když dodržujeme, život se stane tím nejvěrnějším partnerem.

Chtěla bych se s vámi, pokud dovolíte, zamyslet nad tím, co se za pojmem  pozitivní myšlení skrývá.

Říká se, že myšlenky oživují naše emoce a že vše, co se nám děje, je příčina našeho smýšlení. Sebenaplňující předpověď zákonitě funguje, ať už v chtěné nebo nechtěné formě. Mysl není s to uvědomovat si a zpracovávat všechny probíhající informace současně, proto si vybírá a dává na vědomí pouze ty, na které se nejvíce soustředíme, „myslíš na dobro, a dobro se ti děje.“

Jaká by byla vaše volba? Život s neustálým přemáháním se, že musím být pozitivní, i když se tak zrovna necítím, anebo život se širokou škálou všech emocí, které si lze jen představit? V tom vnímám hlavní úskalí pozitivního myšlení – sebe-popírání.  Nedořešená minulost nebo škodlivé programy v podvědomí mohou být kamenem úrazu při praktikování pozitivního myšlení.

Když se vnitřní bloky neřeší a přehlíží se, neznamená to, že zmizí. Jak ale poznat svá omezující nastavení? Vyjmenujte si všechny negativní věci, které se vám dějí, většinou opakovaně. Blok může mít  podobu špatných vztahů, přílišné nudy v životě, apatie, depresivní  nálady nebo nekonečného trápení. Je to něco, vám i přes  všechny  snahy brání  být  šťastný, je to ucpaný tok životní hojnosti.

Přijměte myšlenku, že daná záležitost může mít jiný význam, otevřete  svou mysl pro nový úhel  pohledu. Jen když máte jasno v tom, co vás brzdí, můžete to změnit. Důležité je s tím nebojovat, ale hledat reálná řešení. Psychické brzdy mají jednu neodmyslitelnou výhodu, dají se odbourat. Hlavně se nebát vyjet ze známých  kolejí uvažování, které vám  neslouží. Pracujte na tom, dokud nebudete večer usínat s pocitem, že jste to zvládli.

Je úžasné ráno vstát, namyslet si, jaký chci prožít den, naladit se na jeho vlnu a na té se nechat unášet. Je to skvělé do té doby, dokud se neozve nějaký ten blok, který se nám ukáže, abychom ho mohli rozpustit. Neexistuje nic, co by bylo proti ám. Vesmír je přátelský – věřte mi.

Když tyto vnitřní bloky řešíte a odbouráváte, můžete si další dny představit lepší vize, a lépe se vám je i podaří vyplňovat. A některé dny můžete dělat cokoliv a kolem vás se bude vznášet pocit, že vám vlastně nic nechybí, že už v životě máte všechno – a nemusíte toho mít moc, ale v tu chvíli zakoušíte dokonalé štěstí.

A to je perfektní základ pro to žít život, který je naplněný po všech stránkách.

Pozitivní myšlení je úžasný, skvělý nástroj a nelze být šťastný s negativními myšlenkami.

 

Autor: Lucie Valouchová

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.