Home Osobní rozvoj Recept na splněná přání
Recept na splněná přání

Recept na splněná přání

930
0

Učení Feng Shui se zrodilo v Číně a jeho historii píší vladaři, učenci, architekti i obyčejní lidé po tisíce let. Důležitým principem Feng Shui, od kterého se odvíjejí všechny techniky a školy, je pochopení, že člověk nežije odděleně od okolního světa, ale je jeho součástí. My ovlivňujeme svět a on zase nás. Vysvětlení vzájemného působení a fungování kosmu vůbec najdete v mnoha filozofických textech, v knihách o Feng shui  naleznete vyprávění o Třech darech. Náš svět je tvořen podle starých mistrů Třemi dary – Nebem, Člověkem a Zemí a sto procent všech událostí je ovlivněno jejich působením. Pokud chceme, aby se nám plnila naše přání, potřebujeme právě tyto mocné spojence.

Nebe je naší šťastnou trefou

Není důležité, zda věříte na osud, karmu, na šťastnou náhodu, existenci Boha nebo nějaké tvůrčí síly. Nebe určuje, zda potkáváte prospěšné lidi ve správný čas, vyhrajete v loterii nebo dostanete nápad, který Vám zajistí úspěch. K Nebi se lze přiblížit meditací, věřící s ním navazují spojení modlitbou, ale s žádným zaručeným receptem na okamžitou podporu vesmírných sil se ještě nikdy nikdo nepochlubil. Ovlivňovat nebe zkrátka tak docela není v naší kompetenci.

Člověk, darem jsme my sami

Kromě Nebe nás ovlivňuje naše individualita, věk, pohlaví, jedinečnost našich vloh a schopnost je uplatnit. Vzdělání a píle, cílevědomost s jakou na sobě pracujeme, jsou důležitými stavebními kameny úspěchu. Kdyby se naše přání a dispozice k jeho splnění daly zvážit na starodávných lékárnických váhách se dvěma miskami, na jedné bude naše tužba a na druhou položíme předpoklady k jejímu splnění. Abychom uspěli, musíme dosáhnout více jež jen rovnováhy. Potřebujeme páku ještě alespoň o „chloupek“ větší, aby se jazýček vah zhoupnul tím správným směrem.  Napřeme tedy všechny síly, naši práci, snahu, poznání, které máme. Možná se přidá ještě kousek náhody, ale ani to nemusí stačit.

Země nás formuje

Naštěstí máme k dispozici ještě dar třetí. Zemi. Dar Země znamená prostředí, ve kterém žijeme. Pokud se narodíme pod palčivým sluncem rovníku, budou se náš život, myšlení i zkušenosti utvářet zcela jinak než u člověka od severského fjordu. Dívka z města potkává velké množství lidí, ale vidí jen malý kousek oblohy. Vesnický kluk důvěrněji zná a chápe vítr ve volné krajině a bláto z polí, málokdy ho ohluší hřmot aut řítících se po mimoúrovňové křižovatce…Nejdůležitější je však náš dům či byt, protože v něm trávíme nejvíce času a má na nás tím pádem ten nejzásadnější vliv. Pokud žijeme v prostoru, který je pro nás přívětivý, dodává nám energii, pomáhá nám, tak máme tu nejcennější páku pro splnění jakéhokoli přání.

Máme stejně energie jako náš byt

Prostor a člověk jsou dvěma spojenými nádobami a jejich energie se vyrovnávají. Pokud žijete v harmonickém prostředí, můžete se do svého domu vrátit jakkoli unaveni, mít za sebou obtížné hodiny plné starostí a přesto po chvíli odpočinku pocítíte opět svěžest. V opačném případě vás ani veleúspěšný den nezachrání před chmurami. Energie vám po chvíli klesne, budete se cítit příliš unavení na cokoli, na radost snad i na život sám.

Feng Shui je harmonií

Učení Feng Shui je geniálním systémem, který odhaluje tajemství správného uspořádání prostoru, které nám bylo vtisknuto do našeho podvědomí již nesmírně dávno. Možná při našem stvoření nebo tehdy, kdy naši předkové ještě lovili mamuty a utíkali před šavlozubými tygry. Nevšimnout si nebezpečí tehdy mívalo fatální důsledky. Během staletí jsme důvod našich reakcí zapomněli. Neznáme už původce naší únavy, strachů a nemocí. Procesy těla i mysli nám připadají nelogické. Umění Feng Shui můžeme nazývat uměním přirozenosti, protože nás navrací k pochopení sebe sama a dává nám nové možnosti, jak ovlivňovat a zlepšovat vlastní život.

Budu vás sérií článků o Feng Shui provázet na vaší cestě za harmonickým bydlením. Než se posuneme k samotným úpravám prostoru, odpovězte si na otázku ze všech nejdůležitější: Jaké jsou mé sny, které si chci splnit?

Najděte své tužby a s pomocí Feng Shui je dokážete uskutečnit.

 

Mgr.Hana Kopecká – konzultantka Adam Feng Shui

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.