Home Osobní rozvoj Desatero úspěšné ženy: Naplňte své poslání
Desatero úspěšné ženy: Naplňte své poslání

Desatero úspěšné ženy: Naplňte své poslání

691
0

Jako malá jsem chtěla být spisovatelkou a nějak pomáhat lidem. Ale bylo mi řečeno, že se tím neuživím. A hlavně mi bylo neustále připomínáno, že se musím hodně učit, protože se špatnými známkami to nikam nedotáhnu. Táta ze mě chtěl mít lékařku, která by se o něj pořád starala. Časem se z lékařky stala inženýrka ve strojírenství, protože tam táta viděl a stále vidí budoucnost.

Ale já nechtěla dělat něco, co bych dělala jen pro peníze a co by mě vůbec nebavilo. Ve škole pro mě matika, fyzika byla katastrofa a já byla ráda, když jsem to uhrála na čtyřku. Stále jsem se viděla jako psycholožka a hodně mě bavilo psát – slohové a seminární práce mi šly jedna báseň.

 

Vyplnily se předpovědi?

Na psychologii jsem se sice nedostala, ale stejně pomáhám lidem. Knihu jsem také ještě nenapsala, ale vím, že ji napíšu. Zatím píšu články na svůj web a web jatodokazu.cz. Jsem stále na začátku, ale vím, že jsem na cestě za svým posláním.

Proč vám to sem píšu? Chci, abyste věděly, že cokoliv si usmyslíte, toho můžete dosáhnout. Jestli vám někdo říká, že prací vašich snů se nedá uživit, je to jeho pohled na život, jeho zaryté přesvědčení, nikoliv to vaše! Jestli něco platí pro jednoho, rozhodně to nemusí platit pro druhého.

A tak poslouchejte svůj vnitřní hlas – vede vás tam, kde máte být. Dělejte to, co vás naplňuje, i kdyby s tím vaši rodiče, přátelé nebo partner nesouhlasil! Je to váš život, vaše cesta, ne jejich!

Vy a váš vnitřní hlas víte nejlépe, co je pro vás nejlepší. Baví vás psaní? Pište! Baví vás zpěv? Zpívejte! Je jedno, jak bláznivé se to zdá být, běžte za tím, po čem vaše srdce touží!

 

Jak najít to své poslání

Kdybyste měly všeho neomezeně a vaše finanční situace by byla zajištěná na několik generací dopředu, stále byste dělaly tutéž práci, kterou děláte? Nebo by to bylo něco jiného? Co by to bylo?

Zastavte se na chvíli a začněte si klást tyto otázky:

  • Kdo jsem?
  • Co skutečně chci?
  • Jaký je smysl mého života? Proč jsem sem přišla?
  • Jaký je můj jedinečný talent? Co mi jde přirozeně snadno?
  • Jak tento můj dar může pomoci druhým lidem?

Na tuto planetu jsme přišly, abychom zde zanechaly nějaký odkaz, abychom byly nápomocné druhým lidem. Protože toto má opravdu smysl.

 

Co chcete, aby bylo napsáno na vašem náhrobním kameni?

[kopa_block_quote class=“e.g. kopa-blockquote-1, kopa-blockquote-2″]„Žila bezpečně, nikdy neudělala žádnou botu, dělala ve fabrice, měla neustále málo peněz a umřela v nemoci.“[/kopa_block_quote]

Nebo

[kopa_block_quote class=“e.g. kopa-blockquote-1, kopa-blockquote-2″]„I přes řadu překážek prožila báječný život se svými úžasnými dětmi, milovaným mužem, měla práci, ve které pomohla několik desítkám tisíc lidí, procestovala celý svět a nikdy nelitovala svého rozhodnutí jít si za svými sny.“?[/kopa_block_quote]

Ať si myslíte, že něco dokážete nebo nedokážete, pokaždé budete mít pravdu.“ Henry Ford

Neříkám, že jít si za svými sny je cesta jednoduchá. Zažijete spoustu neúspěchů, ale pokud se nevzdáte, výsledek bude fenomenální.

Všichni jsme na cestě. A je jen na nás, jak rychle či pomalu půjdeme. Rychlost není až tak důležitá. Důležitější je směr. Jestli se pohybujeme směrem k našim snům nebo se od nich vzdalujeme.

Věřím, že jste ten první případ. Protože život je opravdu krátký na to, abychom plnily cizí očekávání.

 

 

Jana Czerneková

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.