Home Osobní rozvoj Samota je klíčem ke šťastnému životu
Samota je klíčem ke šťastnému životu

Samota je klíčem ke šťastnému životu

2.36K
0

Děsíte se samoty? Nedokážete trávit čas pouze ve své společnosti? Naučte se vidět i ve zdánlivě negativních věcech příležitost. Samota není frustrující. Samota je sama o sobě příležitost a možnost žít stoprocentně vlastní život. Přečtete si, jaké výhody samota poskytuje.

Vyčistíte si hlavu

Hlavní výhodou samoty je možnost pročistit si hlavu od všech negativních emocí a tím získat zcela nový pohled na svět. Zbavte se negativních myšlenkových vzorců z minulosti a nahraďte je novou pozitivní silou. Při tomto procesu se však musíte vrátit zpět v čase a odhalit, kdo, či co ve vás vyvolává negativní pocity a omezení. Tento mentální restart, chcete-li očista, bývá bolestivý a psychicky náročný, ale jakmile se vám podaří zbavit negativních vjemů ve své mysli, posunete se v životě zase o kus dál. Nelitujte věcí ani lidí, kterých jste se museli během mentální očisty vzdát.

 

Budete se rozmazlovat

Kdy jindy máte příležitost rozmazlovat sami sebe bez omezení, než v době, kdy se nemusíte ohlížet na nikoho dalšího? Samota je dočasný stav, využijte toho ve svůj prospěch. Zajděte si na masáž, kosmetiku, manikúru, pedikúru. Věnujte se svým přátelům a zálibám. Sportujte. Čtěte knihy. Jděte do kina a nepropadejte panice, že tam půjdete sami. Nenechte se odradit tím, že něco „nemůžete“ dělat jen proto, že nejste v páru. Jakmile najdete sílu věnovat se sami sobě, po určité době to váš mozek vyhodnotí jako příjemný, pozitivní a přirozený návyk.

 

Získáte sami nad sebou moc

K získání moci sám na sebou je nejdůležitějším krokem zbavit se ublíženosti. Samota umožňuje člověku, aby se zamyslel nad tím, jaký typ lidí ho obklopuje. Jsou to manipulátoři, lháři či dokonce psychopati? Pohybují se ve vašem okolí závistivci, kteří na vás nenechají nit suchou? Nebuďte z toho ublížení. Nikdo z těch lidí nemusí patřit do vašeho světa. Jakmile to pochopíte – a  nejlépe to pochopíte o samotě – okolí vás již nerozhází. Nikdo vám už jen tak neublíží, budete zoceleni sami se sebou, tedy i před všemi ostatními.

 

Začnete realizovat své sny

Říká se, že ve dvou se to lépe táhne, ale co se týká realizace vlastních snů, je život v páru spíše proti tomu. V páru si plníme zpravidla sny společné, jako sólista si můžete začít plnit své sny bez ohledu na to, co si o tom myslí druhý. Budete ušetřeni výčitek, že se druhému dostatečně nevěnujete. Nebudete muset nikomu nic vysvětlovat, ospravedlňovat se ani brát na druhého ohledy. Samota je ideální doba k realizaci vlastních snů a tajných přání. Nenechte si ji vzít. Plnění snů a tužeb přináší vnitřní uspokojení a obohacuje život o pocit vnitřního úspěchu a štěstí.

Potkáte nové lidi

Nespornou výhodou samoty je poznávání nových lidí. V partnerství bývá navazování nových známostí – i těch zcela nevinných – problematické, přitom poznávání nových lidí přináší pocit naplnění a radosti. Neměli bychom se této možnosti vzdávat během celého svého života, avšak bez partnera to půjde o něco lépe. Využijte svou samotu k poznání co největšího množství zajímavých a inspirativních lidí. Každý nový člověk nám vnese do života novou invenci a nový životní příběh. Budete-li mít štěstí, najdete opravdové přátele a spřízněné duše, tzv. soulmate.

 

Prostě budete sami se sebou

Možná to zní až neuvěřitelně, ale spousta lidí nedokáže být delší dobu jen sama se sebou. Pokud vás k samotě donutí okolnosti, buďte za to vděční. Lidé, kteří se nebojí samoty a umí si ji užívat, jsou silnější a úspěšnější než ti, kteří hledají únikovou cestu pokaždé, když mají trávit čas o samotě. Zamyslete se – před sebou stejně neutečete, ať jste kdekoliv, berte samotu pozitivně a využijte volný čas ke svému osobnímu rozvoji. Inspiraci, jak se rozvíjet najdete na internetu, v knihách, novinových článcích, v televizi nebo třeba na odborných seminářích.

 

 

Linda Tomsa Kalašová

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.