Home Osobní rozvoj NLP Vzdělávání, které Vás dostane na vrchol
Vzdělávání, které Vás dostane na vrchol

Vzdělávání, které Vás dostane na vrchol

570
0

Víte proč v NLP a tedy v oblasti: „komunikace a změny pomocí komunikace“ patříme mezi špičku? Protože se neustále vzděláváme. Naším záměrem je – Být každý den o kousek lepší. Jen neustálým vzděláváním se dokážeme zajistit, že svému řemeslu opravdu rozumíme.

Vzdělávání – důležitá hodnota v životě … opravdu i u Vás?

Jedna známá se mě jednou zeptala, jak má ovlivnit a donutit své děti, aby se více učili. Já jsem jí položil velmi zajímavou a zásadní otázku: „Řekni mi, jak je to s tebou. Vzděláváš se ve volném čase?“ A její odpověď… ?? Pohoršeně na mě vyhrkla: „To mi jakože chceš říct …“

(Odpověď si poslechněte v audio nahrávce – klikněte na přehrávač na konci článku.)

Stačí číst knihy o NLP nebo je lepší přijít na NLP seminář?

Toto je otázka, kterou si klade mnoho lidí, kteří pochopili, jak jim může NLP změnit život. A moje odpověď je pokaždé v podstatě stejná: „Nevím. Skutečně nevím – protože nevím, co je tvůj cíl.“

Dá se to shrnout asi takto: Chcete-li o NLP technikách informace, stačí číst knihy. Chcete-li NLP umět používat, tak jednoznačně absolvujte seminář nebo kurz.

Protože je to přesně to samé jako např. lyžování: Chcete-li znát teorii o lyžování, např. o tom, jaké existují typy lyží, holí, kde se dá lyžovat, co je důležité při udržování rovnováhy apod., tak stačí, když si přečtete knihu.

Pokud však chcete opravdu umět lyžovat, půjdete na svah a na ty lyže se i postavíte. A pokud se to chcete naučit rychle a bez chyb – tak si najdete špičkového trenéra.

A to nám jednohlasně potvrzují i naši absolventi. Říkají: „Četl jsem Robbinse, McKennu atd.“
A mimochodem – bylo to přesně tak stejně i v mém případě. Také jsem nejprve četl knihy o NLP. Byla to dobrá příprava, ale NLP jsem se naučil používat až na seminářích.

Chcete patřit ke špičce? Vzdělávejte se u nejlepších

Minule mě dost rozesmál jeden mladý muž, když jsme se bavili o marketingu. Říkal jsem mu, jaké existují skvělé kurzy, knihy a informace na téma marketing. A jeho odpověď: „Já to nepotřebuji, já jsem loni dostudoval marketing na VŠ.

A moje otázka zněla: „Ti, kteří tě učili marketing – byly to fakt špičkoví marketéři, kteří skutečně i úspěšně prodávají? Pokud ne – přehodnoť, jestli Tě vůbec dokázali naučit kromě teorie i něco opravdu fungujícího.”

Proto vyhledávejte ty, kteří už jsou tam, kam vy chcete dojít. Pokud chcete být špičkou v tenise, najděte si trenéra, který je špičkou mezi trenéry a trénuje špičkové tenisty.

Se vzděláváním nepřestávejte

Protože co se stane s hokejistou, který přestane trénovat nové techniky? Bude se neustále v hokeji zlepšovat? No asi ne. Zůstane na stejné úrovni. A takto je to se vším, co děláte. Jen když si dokážete přiznat, že ještě nevíte všechno, dokážete v sobě vytvořit prostor pro nové poznatky a dovednosti.

Znám dva špičkové piloty. Jeden pilotuje sportovní a akrobatické letadla a ten druhý vojenské stíhačky. A to si pište, že oba jsou stále „zahrabaní“ v článcích, manuálech, předpisech a studiích o letadlech … Na nich je to prostě vidět, že je to nesmírně baví.

To nás vede k velmi důležitému bodu:

A hlavně – Vzdělávejte se v tom, co Vás baví

Já zbožňuji komunikaci a marketing. Proto je pro mě hračkou se v těchto oblastech vzdělávat. A proto to pro mě není námaha. Nemusím se do toho nutit. Naopak. Je to pro mě radost a doslova s tím nedokážu přestat. Přesně jako ti piloti. Chápete?

Proto si najděte něco, co Vás už dnes baví (a jiným přináší nějaký užitek) a čtěte o tom knihy, jděte za lidmi, kteří to, co Vás baví, ovládají na špičkové úrovni. Napište jim email, zavolejte jim. Oni Vám v obrovské většině odepíší a poradí. Pokud dávají semináře, jděte na jejich semináře.

Doslova se těmito lidmi ve Vašem životě obklopujte. A když toto začnete dělat, tak se ve Vašem životě začnou dít divy. Vím, o čem mluvím. Přesně takové divy se totiž začaly dít a dějí se dodnes u mě :)

Více o vzdělání si poslechněte v audio nahrávce.
Klikněte na symbol přehrávače:

Přeji Vám podnětný poslech a hodně radosti při vzdělávání;)

Peter Sasín

Váš NLP trenér

Přeložil Václav Krajňák

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.