Home Osobní rozvoj Odvaha je přirozený stav našeho já
Odvaha je přirozený stav našeho já

Odvaha je přirozený stav našeho já

206
0

ODVAHA není něco, co je potřeba získat. Odvaha je něčím, co je možné uvnitř sebe obnovit. Je přirozený stavem, který má nebo měl každý z nás uvnitř sebe. Nepřirozeným stavem, chcete-li virem v systému, je STRACH, který jsme získali při naší dosavadní životní cestě.

A právě STRACH blokuje náš přirozený stav vyrovnanosti a spokojenosti!

Vzpomeňte si, jak jste jako dítě měli přirozenou odvahu se učit překulit se na záda, lézt po čtyřech, vstát nebo začít chodit. Přes všechny pády a karamboly, a že jich bylo! Strach tehdy neblokoval naši odvahu učit se novým věcem, začít využívat svůj potenciál růstu schopností.

Programování ke strachu od dětství

Až vlastní zkušenost a ještě více převzaté strachy a vzorce chování od rodiny, učitelů a společnosti, ve které jsme vyrůstali, „zavirovali“ a okleštili náš přirozený potenciál růstu našich schopností. Až jsme začali svůj potenciál vnímat jako omezený, přestali věřit v naše schopnosti a odvahu uvnitř zašlapali do kouta a nyní až příliš často věnujeme pozornost svému strachu a obavám.

V okamžiku, kdy se nám podaří si to uvědomit a vědomě okovy strachu uvolníme, odvaha v nás přirozeně roste a sama se pozitivně projevuje. V mém případě tento proces akceleroval firewalking (chůze po žhavém uhlí) a jsem za tu zkušenost a prolomení obruče strachu skutečně vděčný.

S čistým svědomím a od srdce mohu prohlásit, že mně osobně změnila doslova a do písmene život!

Uvolněte svou odvahu

Jakou kouč jsem do svého prožitku spojeného s firewalkingem znal a používal několik sebekoučovacích technik pro ovládnutí strachu. Byly funkční, ale nyní si uvědomuji, že jsou zdlouhavé. Firewalking je něco, co změní váš pohled na realitu a na vaše vnímání skutečnosti.

Během pouhého půldne si uvědomíte, že hranice vašeho potenciálu je daleko dále, než jste si do této chvíle mysleli. Vím, že kdo si to na vlastní kůži nevyzkoušel, jen těžko to pochopí. Je to zkušenost, která se slovy jen těžko sdílí.

Nenechte se odradit

Moc dobře si vzpomínám na nechápavé pohledy přátel, když jsem jim nadšeně, jen několik málo dní po svém průlomovém zážitku líčil na oslavě svých čtyřicátých narozenin všechny techniky, které jsem na firewalkingu absolvoval.

Viděl jsem na nich, že si myslí, že přeháním. A přesto jsem cítil, že mě mé nové přesvědčení a obnovený potenciál asi i závidějí. Od té doby uběhlo půl roku a začali se dít z mého pohledu neuvěřitelné věci. Vlastně neuvěřitelné jen z pohledu mého minulého strachem svázaného JÁ, to osvobozené JÁ si tu probíhající pozitivní realitu užívá na 100%

A protože mým posláním kouče je pomáhat ostatním s řešením jejich situace a já si uvědomil, že to co nejvíce blokuje potenciál mých klientů je právě strach, tak právě proto vznikl tento článek.

Nový úhel pohledu

Uvolněte okovy svého strachu libovolným způsobem a získáte doslova redbullí křídla. Díky těmto křídlům, získáte nový úhel pohledu, a obnovená představivost a kreativita uvnitř vás, vám poskytne více radosti a svobody a z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že díky tomu i více peněz na účtu.

Taková je má zkušenost! A jsem přesvědčen, že to může být budoucí zkušenost i vás, čtenářů tohoto motivačního článku.

Stačí si jen uvědomit, čemu nyní věnujete převážně svoji pozornost?

Potřebujete poradit? Udělejte si zdarma Test smyslových center mozku. Během 10 minut zašleme výsledky na váš email. Výsledky, které změní váš život!

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.