Home Osobní rozvoj Změna je život
Změna je život

Změna je život

640
0

Když se ohlédnete zpět, jaký byl Váš život před pár lety či měsíci, máte dobrý pocit z cesty, kterou jste za tu dobu ušli? Pravděpodobně se za pár věcí i zastydíte, ale chyby jsou naší přirozeností a je to jedna z věcí, která nás dělá lidmi. Zároveň díky nim můžeme doopravdy pochopit spoustu věcí.

Nikdo není dokonalý

Pokud se Vám podařilo poslední dobou zbavit se nějaké závislosti nebo odstranit jakýkoliv silný blok, nebylo to díky přečteným článkům a knihám, navštíveným seminářům, počtem hodin strávených půstem, různými druhy cvičení, meditací, koupí něčeho vytouženého, pořízení domácího mazlíčka nebo druhým lidem. Bylo to díky Vám. Bylo to proto, že jste to v jednu velmi důležitou chvíli, kdy jste někde uvnitř cítili obrovský tlak, strach, který Vám nedal spát, ani jinak odpočinout, nechali být. Nebo jste prostě zažívali silné nutkání, možná až posedlost něco udělat, ale někde vevnitř jste cítili, že to dělat nemáte. Také to mohlo být téměř neznatelné rozhodnutí, které jste udělali v jeden všední den a možná si ho dnes už ani nevybavujete.

 

Důležitá je změna

Je jedno za jakých okolností k tomu došlo. Důležité je, že jste se rozhodli, že nebudete bránit změně. Rozhodli jste se, že se nebudete křečovitě držet toho, co znáte a vykročíte někde úplně do neznáma. Dáte svobodu lidem, kteří Vás opouštějí, přestanete se držet zarytých názorů, které se za dlouhá léta staly jakýmsi pevným ostrůvkem. Ale proč trávit život na malém ostrůvku, který se po čase stane spíše vězením?

 

Štěstí je netřeba se bránit

Jediný, kdo nám brání ve štěstí, nebo nám ho naopak pomůže získat, jsme jen my sami. Když si to připustíme, může se stát, že se kolem nás objeví noví lidé, nové možnosti nebo naše nové já, které jsme předtím neviděli. Možná jste takovou změnu zažili před rokem, měsícem nebo včera. Možná vás čeká právě dnes. Každopádně nikdo z nás se jí nevyhne. Život nejde zaškatulkovat, naplánovat nebo předpovědět. Nemůžeme vědět, co nás potká zítra, že se zachováme určitým způsobem nebo že nám zůstane to, co teď máme. Nemůžeme dělat nic víc, než každý den dělat to, co nám připadá správné.

 

Nalezení Vašeho pravého já

Radujte se a užívejte si života. Přesně tak, jak to dělají malé děti, když objevují svět. Ať už Vás během dne potká cokoliv, můžete někde uvnitř nalézt Vaše dětské já a radovat se spolu s ním. Nemusíte se na každého zubit, vyskakovat dva metry do stropu nebo se nějak předvádět. Stačí jen, když se nebudete bát ukázat Vaše pravé já.

 

Nebojte se změn, buďte šťastní! Změna je osvěžení života!

 

 

Martina Kalinová

 

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.