Home Úspěch a motivace Pár tipů pro zpestření života
Pár tipů pro zpestření života

Pár tipů pro zpestření života

239
0

Každý z nás občas zažívá všední dny. Někdy se však můžeme dostat do období, kdy nás ta všednost přestane bavit. Jak se dostat z nudy a každodenní rutiny? Zkuste si přečíst pár tipů pro vylepšení Vašeho dne!

1. Udělejte něco jinak

První tip je jednoduchý a naprosto pro každého. Jednou denně se zamyslete nad aktivitami, které děláte rutinně. Popřemýšlejte nad tím, co se Vám zdá jako nuda nebo jako povinnost, která Vás už opravdu nebaví, a udělejte to jednou týdně prostě jinak. Vaši povinnost to oživí a po dobu dalších dní se budete cítit čerstvější a neznuděni.

2. Buďte kreativní

Zkuste se denně zamyslet nad tím, co jste vytvořili. Jsme jediní tvorové na zemi, kteří dovedou tvořit. Tak proč toho nevyužít? Zastavte se na chvíli a zkuste se zamyslet nad tím, co byste mohli ten den vyrobit, opravit nebo udělat úplně nově. Budete se cítit úplně jinak! Nemusíte dělat megalomanské kousky, stačí jedna maličkost – jako třeba neobvyklá kávička pro partnera.

3. Překračujte svou pohodlnost

Jste denně zvyklí na svůj komfort? Zkuste jej nějakým způsobem překonávat. Dáváte si dlouhou horkou sprchu? Dejte si ji pro jednou krátkou a studenou. Zapřemýšlejte zkrátka nad tím, jaký komfort si denně dopřáváte a představte si, jaké by to bylo, kdybyste jej neměli. Překročte své hranice a vyzkoušejte něco, co Vám může připadat jako problém. Budete se najednou cítit silnější a stabilnější.

4. Zkoušejte

Máme v sobě mnoho zábran a hranic, které se nám nechtějí měnit. Když pak něco nejde úplně podle našeho plánu, býváme nervózní. Znáte ten pocit, kdy Vám někdo řekne nějakou novinku, která Vám nabourá Vaši představu, a Vy najednou cítíte, že je něco problém? Ten problém v podstatě existuje jen ve Vaší hlavě. Zkoušejte každý problém nebo pocit problému brát s otevřenou myslí. Přijímejte problémy jako výzvy a jděte klidně za tím, co Vám někdo říká. Jakmile se otevřete věcem, které vypadají jako „problém“, uvidíte, že se Vám najednou uleví. Není potřeba se překonávat. Jen zkuste přijmout nové fakty tak, jak jsou bez osobních zbytečných obav.

5. Překračujte strach

Jestli chcete jít opravdu do hloubky, zkuste denně překračovat svůj strach. Každý den se obáváme různých situací nebo maličkostí. Často nám přijde děsivý třeba jen upřímný rozhovor s kolegou nebo vedoucím. O nic ale nejde, pokud nejde o život! Překročte svou „bezpečnou ulitu“ a jděte do akcí, které Vás osvobodí od každodenních domněnek a nervozity, kterou často nosíte každodenně v sobě. Nic totiž nebývá tak horké, pokud se to řeší hned a upřímně!

„Každý den nemusí být každý“ – tak jak se zpívá i v písničce od No name! Neberte svůj život jako povinnost, ale jako příležitost k dalšímu začátku! Nejde o to, co jste dělali v minulosti, ale o to, jak se začnete chovat v budoucnosti! Zkuste už zítra změnit svou rutinu, pohodlí i strach! Nic horšího, než pozitivní změna, se Vám nemůže stát!

Jestli se chcete namotivovat, shlédněte toto video!

 

Aneta Gregorová

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.