Home Osobní rozvoj Peníze, prosperita a hojnost Proč jsou bohatí bohatí a chudí chudí
Proč jsou bohatí bohatí a chudí chudí

Proč jsou bohatí bohatí a chudí chudí

744
7

Existují dva typy lidí, které se od sebe diametrálně liší. Jeden typ prosperuje a druhý žije v bídě. Jak je možné, že jedna skupina lidí je bohatá a druhá se vleče od výplaty k výplatě? Kde se bere ten velký rozdíl? Proč někomu neustále padá do klína štěstí a jiný zase, kudy chodí, tudy sbírá neštěstí? Pokládáte se Vy sami za bohatého nebo chudého člověka?

Možná je to celé jen hra. Ale jaká jsou její pravidla?

Mluva

Chudí zdánlivě mluví stejným jazykem jako bohatí. Když se ale zaposloucháte do konkrétních frází, o kterých hovoří, zjistíte, že to není úplně pravda. Chudí mluví o tom, co špatného je potkalo. Mluví o tom, co si nemohou dovolit. Říkají, že jim stačí málo, že jsou skromní. Mají názory, které nechtějí za žádnou cenu změnit. A většinou – dokonce s oblibou – říkají, že na něco mají smůlu. Vymlouvají se na osud. Když se jim stane něco, co zapadá do jejich přesvědčení, že se jim něco pravidelně nedaří, okamžitě to hlásí celému okolí.

Bohatí naopak mluví o zajímavých věcech, které četli, slyšeli nebo sami zažili. Mluví o radosti, kterou denně vnímají. Nikdy nemluví o tom, co si nemohou dovolit, ale radují se z toho, co mají právě teď. Netrápí se neúspěchem, protože vědí, že neúspěch potkal každého a je jen otázkou dalšího času, kdy se situace obrátí. Okolí nepotřebují nic dokazovat, protože jsou rádi sví. Když se téma přesune do témat, která nejsou veselá, zajímají se o to, jak situaci zlepšit nebo jak mohou pomoct.

Zaměřování pozornosti

Chudí jsou ztrápení a nespokojení. Věčně se soustředí na všechno, co se děje „venku“ za bezpráví. Často se zaníceně baví o hrůzách, které viděli v televizi. Pokud mají dluhy, stále o nich mluví, stejně tak jako o svých (nebo rodinných) slabostech. Sympatizují s naštvanými jedinci a rádi přihodí nejedno peprné slovo na účet někoho, kdo podle nich za všechno může. Pociťují zášť vůči úspěšným a bohatým lidem a veřejně o tom diskutují.

Oproti tomu bohatí lidé vidí na všem špatném druhou stranu mince. Většinou jsou spokojení za všech okolností. Baví se o tématech, která jsou pozitivní, řeší jen to, co se jich doopravdy týká. Soustředí se na svůj život a na prosperitu. Plánují, co budou dělat dál, jsou kreativní, a když jim plán nevyjde, hledají novou cestu či příležitost. Rádi sdílejí svoje zkušenosti nebo pomáhají lidem, kteří zatím neměli to štěstí, co oni.

Kde jste Vy?

Všechny tyto příklady měly jednoduše ukázat, jakým chováním a vnímáním se podvědomě zařazujeme do jednoho ze dvou typů lidí. Kam byste se zařadili vy sami? Pokud si nejste jistí, podívejte se na okolo sebe na pět lidí, mezi kterými se denně pohybujete. Těchto pět lidí ukazuje, jakou povahu máte. Zda jste nastaveni na bohatství nebo chudobu. Máte svůj osobní vzor, jak byste chtěli, aby vypadal Váš život za pár let? Chtěli byste prosperovat?

Představte si, jak byste se chovali, jak byste se oblékali, mluvili a na co byste se soustředili. Zahoďte toho zaníceného soudce v sobě, který vám jen našeptává, co je špatné a proč. Není důvod odkládat své cíle na pozdější dobu. Svůj život máte ve svých rukou každou minutu Vašeho života! Začněte se jako bohatí chovat už dnes!

Pokud opravdu chcete být bohatí a úspěšní, přečtěte si náš článek 7 návyků pro váš úspěch.

Aneta Gregorová

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.