Home Osobní rozvoj Proč se Vaše přání neplní?
Proč se Vaše přání neplní?

Proč se Vaše přání neplní?

329
0

Každý z nás by si přál, aby jeho mysl opravdu fungovala tak, jako to říkají ve filmu Tajemství a jiných filmech. Ne každý však toto se svou myslí dokáže. Pak se člověk ptá, proč jeho přání nefungují, proč ho Vesmír nevyslyšel. Přestává věřit, ztrácí naději, ztrácí tak i svou pozitivitu a chuť na sobě dál pracovat.

Co doopravdy chcete?

Klíčem k tomu, proč to nejde, je to, že si přejeme něco, co naše duše nepotřebuje. Hodně lidí si přeje BMW, můžou na to myslet denně 15 hodin v kuse. Ale nedostanou je. Proč?

Protože třeba ani nemají řidičák. Protože v podvědomí ví, že auto je nejhorší investice. Protože ví, že BMW jim život nezlepší. Vám by život zlepšilo? Možná ano – zalíbili byste se povrchním lidem, kteří se na BMW chytají a lepí. Ano, muž by asi na své BMW nalákal nějakou kočku. A tak si říká,  že by to auto chtěl, aby měl vztah. Myslíte, že ta slečna by chtěla Vás nebo to auto?

Kdyby se Vám vyplnilo toto přání, znamenalo by to, že máte BMW a chvilkovou radost. Dále budete muset začít platit vysokou pojistku za auto, drahé náhradní díly a ještě k tomu můžete mít vztah, který zkrachuje ve chvíli, kdy auto nebudete mít.

Děkujte sami sobě, že se Vám tato přání neplní!

Základem všech přání je zjistit, co chce Vaše vnitřní já. Duše.

My totiž vlastně většinu věcí chceme, protože to dávali někde v televizi nebo protože to má soused. Možná nám někdo ukázal, jak se má skvěle, když má tohle a támhleto. Ale to není nic, po čem touží naše duše. Musíme se nejdřív úplně očistit od těchto věcí, které někdo vlastní. Měli bychom raději zjistit, co by naše duše především chtěla dělat. 

Člověk musí zjistit podle vhledu do své duše, co ho baví. Musí se zastavit a opravdu si naslouchat. Jenže spousta lidí se jaksi do svého nitra nemůže dostat. Proč?

Opravdu si nasloucháte?

Zapomněli jsme se 100% poslouchat, dát třeba na svoje tělo. Zkuste se zamyslet: Když jste unavení – kolikrát jste se poslechli a šli si v poslední době lehnout?

Když Vás bolí hlava, kolikrát jste se napili a šli si lehnout místo polykání prášků? Když máte hlad, kolikrát jste si vybrali zdravé jídlo a opravdu se soustředili na jeho konzumaci? A najedli jste se vůbec dosyta a spokojeně? Poslouchejte své tělo, které je základem všeho. Stejně tak, jako byste měli poslouchat svou mysl. Udělejte si někdy hodinku na sebe a jen poslouchejte myšlenky, které se Vám honí v hlavě. Zkuste si je roztřídit na negativní a pozitivní. Na ty, které potřebujete, a které máte vyhodit. Pokud jste dlouho nedělali mentální očistu, budete potřebovat i více času na opravdové naslouchání. Protože až za vším tím povrchním uslyšíte teprve svou duši, svoje já.

A tak nezapomeňte: Urovnejte si svá přání, naslouchejte duši i tělu a očišťujte se od všeho, co už automaticky děláte špatně. Zamyslete se nad svými zvyklostmi a každodenním životem a nastavte si žebříčky priorit jinak – zdravě a pro Váš celkový rozvoj. Hodně štěstí!

Každému se může splnit sen. Přečtěte si v dalším článku Recept na splněná přání, jak na to.

 

Aneta Gregorová

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.