Home Podnikatelský rozvoj Finance Trading je super byznys… když víte, jak na to
Trading je super byznys… když víte, jak na to

Trading je super byznys… když víte, jak na to

723
0

Každý z nás je obchodník – den co den obchodujeme s časem, omezeným zdrojem, který na tomto světě máme a dostáváme za to odměnu. Jak to dělají úspěšní a bohatí lidé? Dokáží se svými zdroji, i s cizími zdroji perfektně pracovat. Zbohatnout můžete tím, že peníze budete chytře využívat. Ne tím, že budete šetřit a blokovat jejich pohyb. Díky tradingu můžete svůj čas a peníze využívat mnohem lépe.

Byznys opředený mnoha mýty

Trading je svět rychlých a velkých peněz. Je často spojován s vysokým rizikem, extrémním ziskem, se štěstím či špatnými hochy z Wallstreet. Na konci jakéhokoliv podobného příběhu však zjistíte, že jeho aktéři porušili veškerá pravidla risk managementu. Sázeli vše na jednu kartu. Trading ale není hra.

Trading je byznys, ve své podstatě velice jednoduchý. Online nakupujete a prodáváte komodity, akcie či jiné finanční instrumenty. Nepotřebujete je znát, ani jim rozumět. Trading není investování. Cena je z velké části vyjádřením emocí. Potřebujete si osvojit schopnost být na straně silnějšího. K dosažení zisku potřebujete pouze rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou. Není to žádná raketová věda. Proč tedy vznikají zmíněné příběhy?

 

Největší výzva jsou vlastní emoce

Strach ze ztráty, chamtivost, nedisciplinovanost… V drtivé většině stojí za neúspěchem tradera nezvládnuté podvědomé programy a emoce. Pokud ho ovládnou, dočasně ztrácí schopnost racionálního uvažování, porušuje pravidla řízení rizika a přepíná do módu „přežít“. Pokud se naučíte se svými emocemi pracovat, máte v tradingu z devadesáti procent vyhráno a jste na nejlepší cestě uspět. Rozdíl mezi úspěchem a neúspěchem je pouze v hlavě. Je o vnitřním nastavení a způsoby myšlení. Musíte se naučit myslet jako vítěz a pochopit, že občasná prohra je nedílnou součástí tohoto byznysu.

Pokud nemáte v životě dostatek peněz, času, či štěstí, pouze špatně využíváte své zdroje.

 

Trading je volnost, čas si řídíte sami

Co se stane, pokud v tradingu vše správně uchopíte? Objevíte jeden z finančně i časově nejflexibilnějších a nejméně rizikových byznysů. Stačí vám k tomu kapitál pár tisíc eur, broker, notebook a připojení k internetu. Žádný šéf, žádní zaměstnanci, žádné faktury, žádní obchodní partneři. Jste to pouze vy a vaše vědomosti. Výsledek svých rozhodnutí vidíte téměř okamžitě.

Je pouze na vás, zda chcete mít trading jako hlavní příjem, či způsob, jak skvěle zhodnotit svůj volný kapitál při práci. Měsíční zisky můžou jít do statisíců. Se správným nastavením vám trading zabere pouze pár minut denně. Důležité je znát svůj cíl a vypracovat plán. Možnosti, jak si trading přizpůsobit, jsou téměř neomezené. Není vázán na žádné fixní místo. Můžete vydělávat klidně i z dovolené. V dnešní době je možné bezpečné a ziskové obchodovat i z mobilního telefonu.

Štěstí je v tradingu pouze výsledkem připravenosti, flexibility a ochoty riskovat. “Mít štěstí” je vlastnost, kterou se můžete naučit.

 

Začněte stavět časově nenáročný a výnosný byznys

Peníze se nemnoží samy. Musíte se o ně starat. Trading je byznys pro aktivní lidi, kteří se dokážou rozhodovat samostatně. Nebojí se zdravého rizika, mají rádi peníze i úspěch. Pokud patříte mezi ně, začít můžete ihned.

V první řadě si určete svůj cíl a možnosti. Jaký máte kapitál? Máte práci, kterou milujte a chcete zhodnotit své finance, které leží smutně v bance za nulový úrok? Nebo chcete maximální svobodu, být intradenním traderem a skvěle se tím živit? Na startu tohoto byznysu vás čeká pouze jediná investice. Do sebe. Začnete se vzdělávat a pracovat na sobě. Přinese vám to užitek nejen v tradingu, ale v i osobním životě.

Chcete vědět, co dělají úspěšní tradeři jinak a začít bez zbytečných chyb?
Ušetříte hromadu času i peněz hledáním.

Webinář „5 KROKŮ K ZISKOVÉMU TRADINGU
A ČASOVÉ SVOBODĚ“ se bude konat

9. 6. 2016 od 20,00 hod.

PŘIHLASTE SE NA WEBINÁŘ ZDE!

Peter Murín PROFESIONÁLNÍ TRADER, ZAKLADATEL A MAJITEL ŠKOLY TRADINGU, LEKTOR. Peter Murín je dlouholetý úspěšný profesionální trader se specializací na intradenní obchodování indexu DAX. Za jeho úspěchem v tradingu je více než jen technické znalosti. Tvrdí, že stát se úspěšným traderem znamená změnit myšlení a návyky. Od roku 2012 se věnuje komplexnímu vzdělávání a rozvoji traderů. Jeho klienti vyzdvihují hlavně pravidelné živé obchodování s odborným vedením a osobní přístup.

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.