Home Osobní rozvoj Jak upevňovat víru v sebe
Jak upevňovat víru v sebe

Jak upevňovat víru v sebe

182
0

Rádi byste si posílili sebedůvěru? Máte zrovna období, ve kterém něco neklape tak, jak by mělo? Začínáte o sobě pochybovat? Nebo prostě nemůžete přijít na to, jak to dělají jiní, že jsou si sami sebou jistí za každých okolností? Zkuste pár tipů, které najdete v tomto článku.

Správné okamžiky

Nečekejte na okamžik, kdy bude nejpříhodnější situace. Prostě dělejte to, co chcete dělat. Když to dělat nebudete, někdo Vás předběhne a Vaše úsilí nebo plány se rozplynou jako pára nad hrncem. Dělejte tedy za všech okolností to, na co jste si zrovna vzpomněli nebo co Vás v dané chvíli láká. Vaše práce bude mít vždycky ovoce. Nemusí to být ale hned. Všechno Vaše úsilí se může projevit později. Neztrácejte tedy čas tím, že budete čekat na vhodnou dobu, kdy by něco mělo jít líp. Všechno má svůj čas, a čím dříve půjdete do akce, tím je větší pravděpodobnost, že Vaše počínání nebude mít konkurenci. Nebojte se dělat věci „zadarmo“ a sledujte spíš to, jestli Vás to, co denně děláte, naplňuje.

Co když je to špatně?

Zapomeňte na „Kdyby…“, nechte život, aby plynul tak, jak má. Všechno, co jste udělali, je správně tak, jak jste to udělali. Neexistuje cesta, na které byste činili něco chybně, pokud všechno děláte tak, jak to nejlépe dovedete. Když zodpovědně řešíte všechno, co k Vám přijde, pak nemusíte mít jakkoliv černé svědomí. Žijte zodpovědně a ve Vašem životě se to projeví, ať už půjdete jakoukoliv cestou.

Buďte nad věcí

Nezapomeňte, že všechna období jednou pominou. Nemyslete si, že některé vztahy nebo věci zůstanou navždy stejné. Život je o proměnách, změnách a cyklech. Pokud je něco neměnného, pak je to za nějakou cenu, a ta cena nebývá malá. Když prožíváte neveselé období, vždycky se zamyslete nad tím, co Vám jednotlivé události chtějí sdělit. Nebojte se pokračovat dál v tom, co doopravdy chcete, jen naslouchejte tomu, co Vám život ukládá. Před velkým úspěchem nás většinou překvapí velké zkoušky. Nevzdávejte tedy nic a věřte dál v to, co děláte.

Motivujte se

Všechna slova, která říkáme, mají velkou moc. Zkuste je sledovat a uvědomovat si, jak mohou ovlivňovat Vaši sebedůvěru a úspěch. Vykašlete se na to, jestli Vás pochválí šéf nebo maminka. Vaše okolí není zodpovědné za to, jak se cítíte. Jen Vy sami můžete ovlivnit, jak se cítíte. Zní Vám to divně? Je to tak. A tak si přestaňte brát osobně to, co o Vás říká okolí a začněte se motivovat zevnitř – sami v sobě.

Jak na to?

Začněte jednoduše. Opakujte si krátké věty, které si lehce zapamatujete. Např.: „Mám nárok na štěstí ve svém životě“, „Zasloužím si partnera, o kterém sním“, „Miluji se přesně taková, jaká jsem“ nebo „Mé chyby jsou v pořádku“.

Když se zamyslíte nad těmito větami a urovnáte si v hlavě, co doopravdy chcete, Váš život se začne měnit k lepšímu. Neobávejte se období, kdy Vám není nejveseleji. Vítejte je stejně, jako když máte radost. Vždyť právě v těchto obdobích se o sobě dozvídáme věci, které bychom jinak nevěděli.

Všechno má svůj smysl.

 

Aneta Gregorová

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.