Home Osobní rozvoj Úspěch přes noc vzniká 10 let
Úspěch přes noc vzniká 10 let

Úspěch přes noc vzniká 10 let

59
0

„Čím tvrději jste se připravovali, tím více ostatním připadá, že jste měli štěstí.“

Doug Collins

Úspěch přes noc

Už jste někdy jistě zaslechli, viďte?

Tuhle fámu možná mají na svědomí umělé hvězdy zábavního průmyslu, které se zničehonic rozsvěcují a stejně tak rychle zhasínají. Ale dokonce i jim by bylo pošetilé upírat snahu a píli, kterou museli vynaložit. Dnešní svět chce prostě být rychlý za každou cenu, ale jestli je oblast, kterou prostě neobejde, je to právě úspěch.

Literatura seberozvoje často hovoří o pravidle „10 tisíc hodin, podle kterého se člověk stává expertem/hvězdou svého oboru až po 10.000 hodinách tréninku, příprav, práce a praxe. Nakolik s tímto tvrzením kdo souhlasí je jeho věc, každopádně pravdou zůstává, že úspěch člověka vzniká většinu života.

Je výsledkem úspěšného nastavení mysli, kterou si člověk drží dávno předtím, než se stane fyzickou realitou. Zkrátka nepochybujete o tom, že jednou „to přijde“. Tento stav je však třeba podporovat vytrvalým úsilím, které se nevzdává ani po opakovaných pádech.

Právě pády, které vás nezlomily, mají mamutí podíl na budoucím úspěchu. Snad více než co jiného rozhodují o úspěšných a neúspěšných. Obrnit se je třeba také před pochybnostmi okolí ale i sebe sama, a ideálně je zaplašit soustředěním se na pokornou vděčnost za postup. Až tento časově nedefinovatelný proces jednoho dne přinese výsledek, který označujeme úspěchem.

Po vší té dřině a odříkání se však stejně objeví chytráci, kteří budou usuzovat, jak je nespravedlivé že vy ano a oni ne. Je to skutečnost, která se asi nikdy nezmění – však už před více než 100 lety o tom James Allen napsal do své klasiky Jak člověk smýšlí, jejíž příslušnou pasáž si dovolím závěrem citovat:

„Nevědomí a lhostejní lidé, kteří vidí jen očividné účinky věcí a ne věci samotné, mluví o štěstí, osudu a náhodě.

Když vidí bohatého člověka, říkají: „Ten má ale štěstí!“

Když vidí někoho intelektuálně schopného, říkají: „Ten má dobrý osud!“

Když pozorují zbožnou povahu a široký vliv někoho dalšího, říkají: „Náhoda mu pomáhá na každém kroku!“

Nevidí pokusy, neúspěchy a zápasy, kterými tito lidé prošli, aby získali své zkušenosti. Neuvědomují si oběti, které vykonali, nezlomné úsilí, které museli vyvinout, víru, kterou posilovali, aby mohli překonat zdánlivě nepřekonatelné a uskutečnit vizi svého srdce.

Nevidí temnotu a zármutek, vidí jen radost a světlo a nazývají to „štěstím“. Nevidí dlouhou, svízelnou cestu, ale vidí jen příjemný cíl a nazývají ho „dobrým osudem“. Nerozumějí procesu, ale vnímají jen výsledek a nazývají ho „náhodou“.

Takže co nám to říká? Nechtít všechno hned. Úspěch je výsledkem soustavné vytrvalosti. Cestou se stanete profíky a všechny nesnáze vás posunou dál a výš, pokud to odmítnete vzdát. A hlavně – proboha – ignorujte okolní „názory“ a „komentáře“. Jsou to jejich výmluvy, ne vaše pravda.

Pokud byste hledali další inspiraci, můžete využít volně přístupné online knihovny Jamese Allena, kde jsou dostupná zdarma všechna jeho díla knižně i k poslechu.

Je možné, že vás na cestě za úspěchem potká pár neúspěchů, přečtěte si náš další článek 3 důvody proč překonat strach z neúspěchu.

 

David Zonyga

Autor Pohádek Nový Věk

www.pohadkynovyvek.cz

 

 Jak Vás článek zaujal? Napište nám Váš názor dolů do komentářů.

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.