Home Osobní rozvoj Životní moudra, která vás nakopnou
Životní moudra, která vás nakopnou

Životní moudra, která vás nakopnou

3.40K
0

Spousta z nás neví, co vlastně chceme, a tak se v životě jen tak plácáme odnikud nikam. A když už to víme, často se neumíme rozhoupat a začít na tom pracovat. Životní moudra lidí, kterým se povedlo v životě něčeho dosáhnout, protože inspirace a motivace není nikdy dost, Vás určitě nenechají na pochybách.

Stejně jako ryba na suchu se můžeme občas cítit ohroženě a nejistě i my. Udělat první krok do neznáma může být pro někoho velmi skličující. Sama ze své životní zkušenosti vím jedno. Pokud chci, aby došlo ke skutečné změně, musím přijmout právě nejistotu a neznámé za své. Pravda je taková, že pokud toto přijmu za své, vyvěrá z těchto následných změn štěstí a možná i paradoxně bezpečí. Naučit se dívat na změny jako na příležitost k růstu nám pomůže zejména v dlouhodobém horizontu.

Rozhodování je volba

Neexistuje správně anebo špatně, pokud jde o rozhodování. Co kdyby Vám každá volba, kterou uděláte, pomohla dozvědět se co nejvíce o Vás samotných? Zeptejte se sami sebe: „Buďto se dozvím více o tom, co chci, nebo se dozvím více o tom, co nechci.“ Pokud budete přistupovat k rozhodování a k samotné volbě možností jako k možnosti, jak objevovat své vlastní hodnoty, jak pochopit vlastní vnímání a své možnosti, které Vám pomáhají růst do osoby, kterou toužíte být, nebude Váš život náhle jednodušší? Naučit se dívat se na možnost volby jako na příležitost k růstu, Vám může pomoci vytvářet více možností, čím se inspirovat, přímo ze srdce.

Následující inspirativní citáty Vás nemusí motivovat jen při budování kariéry. Můžou pomoct třeba i tehdy, když se potřebujete odhodlat k hubnutí, cvičení, nebo třeba skoncování vztahu s člověkem, který Vás ničí a stahuje dolů. A vůbec to přitom nemusí být Váš partner, ale třeba kamarádka nebo příbuzný.

Uprostřed každého problému se nachází příležitost.“ (Albert Einstein)

Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu.“ (Kryštof Kolumbus)

Tvůj čas je omezen. Proto ho neztrácej tím, že budeš žít život někoho jiného.“ (Steve Jobs)

Když mi bylo pět, máma mi říkala, že klíčem ke spokojenému životu je být šťastný. Ve škole se mě pak ptali, co chci v životě dělat. Když jsem odpověděl, že být šťastný, tvrdili mi, že jsem nepochopil zadání. Opáčil jsem, že oni nepochopili život.“ (John Lennon)

Štěstí není něco, co k člověku přijde jen tak. Přichází spolu s našimi činy.“ (Dalajláma)

Když se v životě díváš na to, co máš, vždycky můžeš mít víc. Ale když se díváš na to, co nemáš, nikdy nebudeš mít dost.“ (Oprah Winfrey)

Jediný způsob, jak dělat dobře svoji práci, je milovat to, co děláš.“ (Steve Jobs)

Udělej první krok s vírou. Nemusíš vidět celé schodiště, jen udělej první krok.“ (Martin Luther King Jr.)

Mnohem lepší je odvážit se velkých věcí, získat slavná vítězství, i když se střídavými nezdary, než se řadit k těm ubohým duchům, kteří se ani moc neradují, ani netrpí, protože žijí v šedivém soumraku bez vítězství a porážek.“ (Theodore Roosevelt)

K tomu, abychom jasně viděli, často stačí jen změnit úhel pohledu.“ (Antoine de Saint Exupéry)

Zjistil jsem, že většina lidí se dostane kupředu v době, kdy ostatní mrhají svým časem.“ (Henry Ford)

Úspěch není něco, za čím se honíte. Je to něco, o co se neustále musíte snažit. Pak možná přijde, když to čekáte nejméně.“ (Michael Jordan)

„Nemožné je jenom velké slovo, které používají malí lidé, pro které je snadnější žít ve světě, který jim byl dán, než objevovat sílu, kterou mají, aby ho mohli měnit. Nemožné není fakt, je to názor. Nemožné není tvrzení, je to výzva. Nemožné je nevyužitý potenciál. Nemožné je dočasný stav. Nemožné NEEXISTUJE.“ (Muhammad Ali)

 

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.