Home Osobní rozvoj Osobní růst 10 knih, ze kterých si vybere každý
10 knih, ze kterých si vybere každý

10 knih, ze kterých si vybere každý

491
0

Čtete často knihy? Kolik jich přečtete za měsíc? Více než dvě? Skvělé!

Ke čtení mě před několika lety dohnala škola, ovšem ne tak, jak si myslíte.Číst jsem si začal dobrovolně, abych se v hodinách neunudil k smrti. Látka, která se ve školách probírá je kolikrát velmi zajímavá, bohužel tón a ochota, kterými celé učivo učitel prezentuje je přímo odrazující. Chápu, že ne vždy se člověku chce, ale přeci jen by byla ve třídě úplně jiná atmosféra, kdyby to bylo popisováno alespoň příjemným a zajímavým tónem. To teď ovšem není to, o čem jsem chtěl mluvit. Vraťme se tam, kde jsem skončil.


Škola mě donutila číst knihy a jsem jí za to vděčný!

Nedávno jsem četl nějaký výzkum, který tvrdil, že děti čtou v dnešní době málo (což je všeobecně známé), zarážející ovšem byla čísla, kterými celý výzkum disponoval. Podle statistik totiž přečte každý ve věku 12-18 let 1 knihu měsíčně. Ano, čtete správně: 1 knihu měsíčně! Kde na to jen přišli?Drtivá většina mých vrstevníků v tomto věku nečte vůbec. Dle mého názoru zde opět funguje „Statistika“. Pokud si dva lidé koupí pizzu a jeden z nich ji celou sní, statisticky snědl každý jednu polovinu. A tak tomu bude i se čteností knih. Osobně přečtu zhruba jednu knihu týdně, to znamená, že čtu knihy ještě za 3 další.

Nikoho nechci nutit k tomu, aby četl knihy. V dnešní době je spousta jiných možností, jako jsou například zvukové nahrávky, vzdělávací film či třeba seminář. Ale obrovské množství lidí (a teď se nebavím jen o studentech) se nerozvíjí vůbec. Abych se přiznal, rozvíjení se, je v posledních několika měsících mou drogou. Jednoznačně na to má vliv to, že přes mé ruky, chcete-li oči a mozek, projde denně minimálně 1 článek, který vydáváme na našem webu. A to ještě nepočítám články, které budou otištěny v tištěném magazínu. Máte se na co těšit!

Celý tým Světa Úspěšných se pro vás neustále snaží přinášet nové a nové myšlenky, názory, články k zamyšlení a spoustu dalších věcí. Dnes jsem si pro vás připravil několik knih, ze kterých si vybere každý. Knihy jsem vybíral tak, aby si v něm našli to své všichni lidé, ať už zaměstnanci, podnikatelé, multilevlaři nebo třeba introverti a extroverti. Spadáte snad do jedné z těchto kategorií? Myslím, že ano!

 

Knihy pro osobní rozvoj i byznys

Richard Branson – Tak to dělá Virgin

Osobně považuji Richarda Bransona za jednoho z nejúspěšnějších podnikatelů dnešní doby. V této knize zjistíte, jak Richard Branson vede svůj tým lidí a především se dozvíte něco o tom, čemu lidé říkají „styl Virgin“. Rád bych naznačil, že se tento styl týká zábavy, rodiny, vášně a umění naslouchat. Po přečtení bude velké množství lidí chtít jako on (a nemám na mysli velké podnikatelské impérium, o které se musí starat).

Zdroj: www.megaknihy.cz

Zdroj: www.megaknihy.cz

Robert Kiyosaki – Byznys 21. století

Pracujete v MLM, anebo chcete zjistit všechny klady a zápory tohoto podnikání? Pokud potřebujete připravit prezentaci, která se týká MLM, tato kniha vám zajisté pomůže. Výhodou této knihy je, že odkazuje čtenáře na spoustu dalších knih zaměřených na toto téma. Proto tedy nemusíte hledat na internetu, stačí pouze pozorně číst.

Zdroj: www.megaknihy.cz

Zdroj: www.megaknihy.cz

Marti Olsen Laney – Jste Introvert? Jak prosperovat ve světě extravertů

Myslím, že název knihy mluví za vše. Tato kniha pomůže introvertům, aby sebe začali přijímat takové jací jsou. Knihu doporučuji každému, jelikož může i ostatní lidi naučit, jak se k introvertům chovat. Rozhodně vám to může pomoci k dosažení úspěšné schůzky.

Introverty přirovnávám k úspěšným podnikatelům. Ptáte se proč? Protože jedna ze společných vlastností introvertů a podnikatelů je ta, že často reagují odlišně než většina. Rozhodně to není špatně, jelikož žijeme každý svůj vlastní život.

Zdroj: www.megaknihy.cz

Zdroj: www.megaknihy.cz

Wayne W. Dyer – Každý problém má své duchovní řešení

Představte si, že jsou problémy pouhopouhá iluze. Říkáte si, že to není možné?  Máte s touto větou problém? Pokud ano, je tato kniha určená přímo vám.

Osobně nejsem ztotožněn s názorem pana Dyera, problémy beru jako příležitosti, které mě posunou dál, pokud se k nim správně postavím. Kniha mi i tak rozšířila obzory a rozhodně je rozšíří i vám!

Zdroj: www.pozoruhodneknihy.cz

Zdroj: www.pozoruhodneknihy.cz

Dale Carnegie – Jak získat přátele a působit na lidi

Určitě to znáte, s někým se bavíte a nakonec to skončí hádkou. Je chyba na vaší straně nebo na straně vašeho oponenta? Jak se zachovat, aby k další hádce nedošlo?

S legendárním Dalem Carnegiem se dozvíte, jak kritizovat, a přesto být oblíbení. Naučíte se „změnit“ lidi, aniž byste se jich citově dotkli a mnoho a mnoho dalšího…

Tato kniha spadá do kategorie nejúspěšnějších mezinárodních bestsellerů všech dob. To přeci stojí za zmínku!

Zdroj: www.megaknihy.cz

Zdroj: www.megaknihy.cz

Další knihy, které stojí za přečtení:

  • Richard Bandler – NLP pro každého
  • Bill O’Hanlon: Lenochova cesta k úspěchu
  • Jason Fried, David Heinemeier Hansson: Restart
  • Brian Tracy – Žádné výmluvy

 

Kniha, která mění pohled na svět

Na závěr bych se s vámi chtěl podělit o knihu, kterou mi daroval sám Peter Sasín. Je to kniha, která je bestsellerem na českém a slovenském trhu. Je to úplně něco jiného. Něco, co jsem ještě nikdy nečetl. 

Kniha se jmenuje „Triumf“ a napsal ji přímo Peter Sasín. Nebudu vám sdělovat informace o knize, ty si necháme na příště…

Jsem zastánce toho názoru, že nemá smysl vypisovat vám o knihách sáhodlouhé texty. Pokud vás kniha zaujme, není nic lehčího, než si stáhnout její ukázku.

 

Budu rád, pokud se v komentářích podělíte o své oblíbené knihy. Samozřejmě mile rád odpovím na každou otázku. 

 

 

Michal Knobloch

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.