Home Osobní rozvoj Osobní růst Pečujte o svůj vztah
Pečujte o svůj vztah

Pečujte o svůj vztah

251
0

Našli jste svou pravou lásku a doufáte, že vydrží navěky? Vydrží, ale musíte o svou lásku pečovat, musíte na ní i na sobě po celou dobu pracovat. A nebojte, není to zase taková dřina, jak by se mohlo na první pohled zdát.

Naučte se správně komunikovat

Komunikace mezi partnery je klíčová, proto se na ní zaměřte. Především ženy mají tendenci k tomu, že partnerovi přisuzují telepatické schopnosti a pak se diví, že jim partner nerozumí a dělá přesný opak toho, co by si přály. Při řešení problému mluvte věcně, nenechávejte si nic pro sebe s tím, že na to ten druhý jistě přijde sám. Nezapomínejte ani na hezká slova. Poděkování, uznání a upřímně myšlená lichotka potěší ženu i muže a vnese do vztahu harmonii.

Naslouchejte, nikoliv jen poslouchejte

Občas se každému z nás může stát, že má v hlavě spoustu vlastních myšlenek, kterými se potřebuje zaobírat, a tak partnera či partnerku nedokáže pořádně vnímat. Posloucháme, ale vlastně neslyšíme, co se nám ten druhý snaží sdělit. Drahá polovička na to dříve nebo později přijde, třeba v situaci, kdy s vámi plánovala víkend, ale vy najednou netušíte, o čem je řeč. Snažte se pokaždé, když s vámi druhý mluví, soustředit výhradně na něj. Naslouchejte tomu, co vám chce říct, případně buďte k partnerovi otevření a řekněte mu, že to spolu vyřešíte zítra. Svůj slib dodržte!

Rozvíjejte společné aktivity

Vztah tvoří obvykle dva dospělí lidé, kteří do něj přišli s vlastními zájmy, aktivitami a přáteli. Je velmi důležité, aby každý stále žil i svůj vlastní život, věnoval se svým koníčkům a přátelům, ale míra vlastních aktivit by neměla překročit určitou mez a nemělo by to být na úkor toho druhého. Udělejte si na sebe dostatek času a najděte si zájmy, které budou bavit vás oba a budete je rádi podnikat společně. Nebraňte se aktivitám, které druhý navrhne, ale vám se do nich příliš nechce. Třeba se nakonec do aktivity partnera zamilujete stejně tak, jako milujete jeho.

Nesnažte se druhého změnit

Zůstaňte sami sebou a dopřejte to i svému partnerovi. Lidé se celý život vyvíjí, ale v základu zůstávají stejní. Nikdo z nás by se neměl snažit toho druhého změnit. Pokud vám povahové vlastnosti partnera nevyhovují, je lepší v takovém vztahu nesetrvávat. Na drobnostech se dá pracovat nebo je můžete hodit za hlavu, ale zásadní věci jen sotva změníte. Ujasněte si, co je pro vás ve vztahu důležité a jestli dokážete podle vás negativní vlastnosti partnera přijmout nebo budete celý život řešit, že vaše drahá polovička není dokonalá. Ostatně, to ale není nikdo z nás.

Dbejte na svůj sexuální život

Intimnosti partnery sbližují. Pravidelná dávka sexu nebo alespoň mazlení udržuje vztah v harmonii, partneři si více rozumí, méně se hádají a celkově jsou ve větší pohodě než páry, které si milují méně často. Jenže nejpestřejší a nejintenzivnější sexuální život probíhá v době zamilovanosti, pak dochází k útlumu a je potřeba se začít trochu více snažit. V první řadě vás musí sex s partnerem bavit. Abyste se nezačali po letech se stejným partnerem v posteli nudit, zkuste každý měsíc něco nového. Nebojte se experimentů, buďte otevření i věcem, které pro vás byly v minulosti tabu.

Starejte se o svůj zevnějšek

Zní to možná povrchně, ale není tomu tak. V dlouhodobých vztazích se lidé často začnou méně snažit a začnou zanedbávat svůj vzhled, což pak úzce souvisí i s frekvencí sexu. Vzpomeňte si na začátky vašeho vztahu, kdy jste byla schopna vstát o hodinu dříve než váš partner, abyste se stihla nalíčit. Zavzpomínejte na to, jak pro vás bylo důležité byt fit, ideálně mít vypracované břišní svaly, abyste na partnerku zapůsobil. Jestli nyní chodíte celý den v ušmudlaných teplácích a roste vám pivní břicho, není divu, že to už není tak žhavé jako na začátku. Nepřestávejte o sebe pečovat.

Buďte optimističtí

Spokojený vztah a celkově život se odvíjí od toho, jak myslíme. Naučte se správně používat svou mysl, myslete pozitivně a váš život bude přesně takový jako vaše myšlení – plný optimismu, pozitivních věcí a lidí. Optimistické myšlení aplikujte do svého vztahu i v případě, že řešíte nějaký konflikt. Vyvarujte se při řešení konfliktů nadávek, nevyhrožujte, že si sbalíte kufry ani před problémy neutíkejte. Přistupujte k problému optimisticky, naučte se problémům smát a řešte je s co největším klidem, protože jedině tak můžete vybudovat skutečně šťastný a trvalý vztah.

 

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.