Home Podnikatelský rozvoj Lidské zdroje a rozvoj dovedností 5 tipů na online podnikání pro ženy
5 tipů na online podnikání pro ženy

5 tipů na online podnikání pro ženy

231
0

Online podnikání představuje jednu z nejjednodušších a nejrychlejších cest, jak začít podnikat. Vstupní náklady jsou minimální, časová náročnost je zanedbatelná. Byznys rozjedete z pohodlí domova. Stačí sednou k laptopu. Navíc možnosti online podnikání se neustále rozšiřují. S podnikáním může začít kdokoliv – i matka na plný úvazek.

Tip 1: Baví vás psaní? Staňte se copywriterkou

Pokud jste kreativní, zvládáte český pravopis a ideálním případě se dokážete poprat i s angličtinou, zkuste copywriting. Firmy si najímají copywritery k tomu, aby jim pomohli s obsahem jejich webové prezentace, s přípravou newsletterů, napsali jim článek, sestavili manuál nebo se postarali o příspěvky na sociálních sítích. Ke copywritingu však musíte přistupovat jinak než například ke psaní vlastního blogu (viz tip 2). Od copywritera se očekává vysoká míra profesionality a znalosti i z řady dalších oborů souvisejících s public relations.

 

Tip 2: Založte si blog a živte se svým koníčkem

Věnujete se ručním pracím (vyšívání, pletení, výroba přáníček), baví vás vaření a pečení, chodíte denně do posilovny nebo jste vášnivá běžkyně? Věnujete se nějaké činnosti s takovou intenzitou, že vám to zabírá většinu (nejen) volného času? Začněte psát vlastní blog.

Obsahově zajímavý blog nebo magazín s vysokou návštěvností na sebe může slušně vydělat, akorát si musíte dobře rozmyslet strategii svého podnikání. Na internetu je neskutečné množství všech různých informací, takže pokud se chcete prosadit, musíte být naprosto originální a jedinečná.

 

Tip 3: Za chyby se platí. Nechte si zaplatit za korekturu

Firmy, ale i jednotlivci se často snaží někde ušetřit. Jednou z častých chyb firem je, že se rozhodnou nezaplatit za služby copywritera, ale píšou si texty sami. Naneštěstí spousta z nich nemá s psaním textů zkušenosti a co hůř – neumí psát hezky česky a pravopisně správně.

Toho můžete využít pro svůj prospěch, a pokud jste měla z českého jazyka samé jedničky a pitvání se v pravopise vás jednoduše baví, můžete firmám nabídnout korekturu textů. Za kvalitní korekturu textů dostanete slušně zaplaceno, pokud ovládáte angličtinu nebo jiný cizí jazyk můžete si ještě o něco polepšit.

 

Tip 4: Prodávejte své know-how online

Jste v něčem opravdu dobrá? Máte výjimečné znalosti či zkušenosti? Nenechávejte si je pro sebe, ani je nerozdávejte zadarmo. Své know-how, zkušenosti a nápady můžete sdílet s ostatními, můžete je učit v rámci placených online kurzů. Pro tyto účely můžete využít třeba Google+ Hangouts nebo některou ze zahraničních služeb.

Další možností je e-book. K sepsání e-booku však potřebujete být kamarádka s českým jazykem, případně anglickým. Pak si můžete na jeho sepsání troufnout sama, v opačném případě si budete muset zaplatit profesionála (copywritera viz tip 1).

 

 Tip 5: Něco pro fajnšmekry! Nezávislá IT profesionálka

Programování, tvorba webových prezentací (www stránky, e-shopy), grafické práce, vývoj aplikací nebo hardware/software konzultace nejsou jen výsadou mužů. I když se jedná o dosti specifické a náročné činnosti existuje nemalé množství žen, které tuto práci zvládnou na velmi vysoké úrovni.

Pokud vás práce s IT baví, ráda se vzděláváte, sledujete nejnovější trendy a nebojíte se náročných úkolů, začněte se věnovat IT na profesionální úrovni. Šikovný grafik zvládne vytvořit jednoduchý návrh www stránek i během hodiny (někdy i 30 minut) a může si naúčtovat řádově i několik tisíc.

Byly pro vás tipy na online podnikání pro ženy dostatečně inspirativní nebo chcete ještě víc? Zajímavou inspiraci nabízí článek 10 způsobů jak vydělat peníze na internetu.

 

 

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.