Home Osobní rozvoj 7 pravidel úspěšných mladých podnikatelů
7 pravidel úspěšných mladých podnikatelů

7 pravidel úspěšných mladých podnikatelů

186
0

Obchodníci a podnikatelé, kteří založili úspěšné firmy do svých třiceti let, nespoléhali na náhodu ani štěstí. Řídili se „jednoduchými“ pravidly. Na sepsání všech pravidel nemáme dostatek prostoru, ale věříme, že vám přijde vhod alespoň 7 z nich. Nechte se motivovat!

Pravidlo 1: Začněte s realizací vašich snů

Jestliže máte své sny a vize, začněte pracovat na jejich realizaci. V noci v posteli můžete s klidným svědomím jen snít, ale během dne udělejte vše proto, aby se sny staly skutečností. Začněte jednat okamžitě! Neodkládejte to, co je pro vás důležité na „jindy“. Můžete začít tím nejjednodušším – vezměte do ruky papír a tužky, nebo sedněte ke svému laptopu, a přeneste své myšlenky na papír.

 

Pravidlo 2: Plánujte a svého plánu se držte

Úspěšní a bohatí lidé mají plán. Vymezte si i vy svůj hlavní cíl a stanovte si, kdy jej chcete dosáhnout. Buďte však realističtí a vymezte si pro svůj cíl dostatečné množství času. Při plánování vám pomůže, když například roční cíl rozdělíte do měsíčních bloků, ty do týdenních, z nich si poté vypracujete denní rozvrh, který budete dodržovat.

 

Pravidlo 3: Obklopte se správnými lidmi

Mnoho z nás má kolem sebe velkou spoustu „zbytečných“ lidí. Ve dvaceti, a často i ve třiceti, je těžké si připustit, že život není jen zábava, a tak se stýkáme s lidmi, kteří jsou po pár skleničkách neuvěřitelně zábavní, ale ve skutečnosti nám v životě nic nedávají – nikam nás neposouvají. Jestliže chcete v životě uspět, obklopte se ambiciózními a schopnými lidmi, se kterými máte společný cíl.

 

Pravidlo 4: Buďte připraveni na těžké začátky

Existuje vysoká pravděpodobnost, že během prvních 2–3 let mnoho nevyděláte, ale i když to ze začátku nepůjde tak, jak jste si představovali, nevzdávejte to. Může se to brzy zlomit. Snažte se zaměřit zejména na spokojenost svých potenciálních klientů, budujte dobré jméno společnosti. I když se to zdá absurdní, nesmí vám jít primárně o peníze.

 

Pravidlo 5: Nepřestávejte se vzdělávat

Neúspěch některých podnikatelů a firem spočívá v tom, že usnou na vavřínech. Jakmile se vám začne dařit, musíte zabrat dvakrát tolik. Nepodceňujte své vzdělání, účastněte se seminářů, čtete knihy a články, sledujte inspirativní videa. Vyslechněte si rady odborníka a ať už jste v jakémkoliv oboru, naučte se správně komunikovat. Správný time-management a marketing jsou samozřejmostí.

 

Pravidlo 6: Naučte se pracovat efektivně

Time-management by vydal na samostatný článek, takže ve zkratce – vstávejte dříve a využijte co nejvíce času, kdy jste produktivní. Týmové porady pořádejte pouze, když je to opravdu nutné. Využívejte moderní technologie aneb spoustu věcí můžete vyřešit po skypu, telefonicky nebo e-mailem. Pokud toho máte hodně, zaměstnejte dalšího člověka. Naučte se delegovat práci na druhé.

 

Pravidlo 7: Nezapomínejte odpočívat

Leniví lidé, kteří nehodlají opustit svou komfortní zónu, zůstanou navždy průměrní. Tedy minimálně do té doby, než se rozhodnout svůj životní postoj změnit. Naproti tomu úspěšní lidé se pohybují mimo komfortní zónu relativně často a mnohdy jsou až příliš akční. Neumí nebo nechtějí odpočívat, což je ale špatně. Dopřejte si minimálně jeden den v týdnu odpočinek. Ve výsledku budete mnohem produktivnější a vy i lidé kolem vás budou spokojenější.

 

 

Linda Tomsa Kalašová

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.