Home Osobní rozvoj NLP Triumf Petera Sasína
Triumf Petera Sasína

Triumf Petera Sasína

326
0

“Kniha Triumf není o pravdě. Je o tom, že vaše postoje a přesvědčení mají velký vliv na váš život.

Ještě před měsícem jsem neměl ani tušení, kdo Peter Sasín je. Dnes nechápu, jak jsem jej mohl tak dlouho přehlížet. Peter Sasín je totiž jeden z nejvyhledávanějších motivačních řečníků v České i Slovenské republice, špičkový trenér NLP, specialista na řeč těla a autor knihy Triumf. A právě knize Triumf je věnován dnešní článek.

Celá kniha by se dala shrnout do několika vět, které skvěle vystihují, co a jak je potřeba pochopit a dělat, abychom měli život podle svých představ. To by nám ale moc nepomohlo.

Proč?

Jsem přesvědčen, že je velký rozdíl mezi tím, nové názory a přesvědčení uznat vědomě (povrchně) a mezi opravdovým (podvědomým) přijetím. Myslím tím okamžiky, kdy se vám po nohama zatřese zem. Kdy nastane opravdový vnitřní posun. Přijde onen pověstný AHA moment, bod zlomu kdy TO konečně sepne.

Právě těchto vnitřních AHA momentů jsem s knihou Petera Sasína zažil hned několik.

Každá jedna z 278 stran stojí za pozorné přečtení, protože právě díky pročtení celé knihy jste schopni opravdu pochopit a přijmout oněch několik zásadních vět.

 

Peter Sasín v knize Triumf ukazuje hlavně tyto své vlastnosti:

  1. Je skutečným odborníkem na lidské podvědomí a změnu lidského chování díky NLP
  2. Je to moudrý, pokorný a vyrovnaný člověk

Nikdy vám nenutí své přesvědčení ani dogmata. Ukazuje nové myšlenky, techniky a nástroje, a následně vás nechá vybrat, zda je přijmete za své a budete je používat. Z knihy Triumf se lze naučit opravdu hodně, stačí se otevřít novým (přínosnějším) názorům.

 

Co z knihy Triumf získáte ?

  • Získáte návod, jak programovat své podvědomí – již dlouho je známo, že lidé převážně jednají a myslí „na autopilota„. Nejde sice všechny myšlenky, chování a pocity řídit vědomě, lze ale doslova naprogramovat naše podvědomí. To nás pak automaticky vede k našim snům. (autopilot = podvědomé programy)
  • Pochopíte, jak si zkreslujeme vnímání své reality – proč dva lidé vidí ve stejné situaci něco zcela odlišného? Jeden vidí růžovou, druhý šedou. Díkyexperimentu nás Peter Sasín dovádí k opravdovému poznání, že tomu tak je. Ne jen proto, že to řekla nějaká autorita a my tomu máme věřit.
  • Naučíte se vystupovat ze své zóny komfortu – zóna komfortu nám všem brání dělat to, co doopravdy chceme. Pomocí metafor se na svou zónu komfortu podíváte z úplně nového pohledu a osvobodíte se od ní.
  • Zkrotíte svého „vnitřního sviňopsa“ :D – Ten vnitřní hlas ve vaší hlavě, který říká „Ještě jednou ten budík odlož.“ Nebo. „Nedělej to, nevíš jak to dopadne a mohlo by se to nepovést.“ Přesně ten hlas, který Dragan Vujovič nazývá Vnitřní kritik a Jiří Vokáč Čmolík ho tituluje Vnitřní šotek. Mark Dzirasa říká: „Rosteme na nepohodlí, ne na pohodlí.“ Právě vnitřní sviňopes má za úkol, udžet nás v zóně pohodlí. Zkroťmě ho.
  • Naučíte se používat Generátor nového chování – za tento nástroj jsem Petrovi opravdu moc vděčný. Knihu se vyplatí koupit už jen kvůli tomuto jednomu nástroji. Ihned jsem ho začal testovat a výsledky mě opravdu příjemně překvapily.
  • Rozpoznáte ve svém okolí „Energetické upíry“ a odprostíte se od nich– zřejmě se občas setkáváte s lidmi, kteří vám „pijí krev“. Samozřejmě se nám nezakousnou do krku a nevysají opravdovou krev. Vysávají z nás ale životní energii, chuť se zlepšovat a radovat se i bez vážného důvodu.
  • V knize se samozřejmě dozvíte mnohem více, tento výčet ale považuji za nejpodstatnější. Další témata jsou například: Prosperita, Zdraví a Sebeúcta.

 

Knihu vám mohu s radostí doporučit. Protože…

I když jsem přečetl mnoho knih o osobním rozvoji, prošel kurzem o NLP a účastnil se seminářů různých Inspirujících Osobností, Peter Sasín na mě zanechal svou knihou Triumf obrovský dojem a cítím, že mi otevřel dveře do další vnitřní komnaty. Za to mu jsem ze sdrce vděčný.

 

PS: Kniha Triumf je ve slovenštině i češtině. Jelikož ji ale Peter Sasín napsal velmi lidsky, čte se snadno a přirozeně.

 

 

Ondřej Meier

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.