Home Osobní rozvoj NLP Pět oblastí, ve kterých mi NLP pomohlo nejvíce
Pět oblastí, ve kterých mi NLP pomohlo  nejvíce

Pět oblastí, ve kterých mi NLP pomohlo nejvíce

593
0

Lidé se mě často ptají na jednu věc: „Trénuješ a učíš Neurolingvistické programování (NLP) jiné… ale v čem pomohlo tobě samému?“; Myslím, že tato otázka je naprosto na místě. Pokud totiž tvrdím, že vám může pomoci, je důležité vědět, v čem pomohlo (a stále pomáhá) mně.

Pokud bych to měl nějak roztřídit, je pět životních oblastí, ve kterých vnímám přínos NLP pro sebe U někoho jiného to může samozřejmě vypadat jinak. Zde jsou tedy ty moje :)

První oblast: Flexibilita

V životě se řídím pravidlem, které mi poskytlo právě NLP. To pravidlo zní: Flexibilnější vede. Právě flexibilita mi pomáhá dosahovat lepších výsledků s lehkostí. Ať už při mých přednáškách a kurzech, v komunikaci se zákazníky i mými blízkými, nebo v jakékoliv další oblasti života.

Právě díky flexibilitě se dokážu s lehkostí učit cizí jazyky, reagovat na životní změny, posouvat se neustále vpřed.

 

Druhá oblast: Peníze

NLP mi pomohlo v této oblasti přímo neuvěřitelně. Pomocí technik z NLP jsem si dokázal změnit své staré omezující přesvědčení o penězích. Plus díky flexibilitě a jasnému cíli (viz níže) moje oblast peněz vzkvétá a stále se zlepšuje.

 

Třetí oblast: Sebevědomí díky NLP

Pryč jsou ty časy, kdy jsem v hlavě provozoval tzv. Mindfucking (slušně přeloženo: Znásilňování mysli). Teď jsem si sám sebe vědom úplně jiným způsobem. NLP mi pomohlo změnit komunikaci se sebou samým a postoj k sobě samému. Tím nemyslím jen to, že si říkám pozitivní slova.

Myslím tím kompletně nové podvědomé strategie, které mi nesmírně změnily život.

 

Čtvrtá oblast: Cíle

Další oblast, která se přímo šíleně v mém životě změnila. Mnozí to netuší, ale v minulosti jsem měl fobii z cílů. Jakmile se v mé přítomnosti otevřela debata na téma cíle, hned jsem pod nějakou záminkou zmizel z místnosti.

Když jsem však díky NLP pochopil skutečný princip dosahování cílů, začaly se v mém životě dít divy.

 

Pátá oblast: Životní lehkost

Toto souvisí s předchozími tématy. Jsem velmi vděčný, že ať už je to flexibilita, vydělávání peněz, vyrovnané sebevědomí, či dosahování cílů – všechny tyto oblasti zvládám s lehkostí.

Žádný boj, žádné krůpěje potu, žádné zaťaté zuby. Jen čistá radost z tvůrčího procesu a přesná znalost fungování cílů.

 

Věřte mi: nebýt NLP, moje životní dráha by byla úplně jiná.

Peter Sasín Peter je spoluzakladatel NLP Akademie, NLP trenér, autor knižního bestselleru TRIUMF a vzdělávacích CD a DVD programů, autor revoluční metody na dosahování cílů: M.A.G.I.C. Reality Creator®, autor systémů na tvorbu bohatství, které tisícům lidí přináší úspěch a bohatství.

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.