Home Osobní rozvoj Dvě nejčastější úskalí pro vaše projekty? Vyhněte se jim.
Dvě nejčastější úskalí pro vaše projekty? Vyhněte se jim.

Dvě nejčastější úskalí pro vaše projekty? Vyhněte se jim.

0
0

Napadlo vás někdy tvrdit, že pěstování ředkviček je jen pro 5% talentovaných a vyvolených? Asi sotva. Existuje však mnoho jiných činností, u kterých při neúspěchu svalujeme vinu na nedostatek talentu, špatné okolnosti, nepřející kolegy a konkurenty… Zádrhel však tkví v něčem docela jiném.

Načerpejte znalosti

Představte si, že si chcete na jaře dát něco čerstvého a zdravého. Třeba ředkvičky. Najdete si všechny potřebné informace od pěstitelů ve svém okolí, zvolíte tu nejlepší půdu a optimální dobu setí. Zjistíte si, jak je třeba se o ředkvičky starat, kolik vody potřebují…

Udělejte první krok

Jednoho dne je zasejete. Druhý den přijdete k nakypřenému záhonu. Protože ještě nevidíte žádné klíčky, natož ředkvičky, kleknete si, odkryjete zeminu a podíváte si, jestli tam semínka ještě jsou. Opět je zahrabete a čekáte ještě dvě tři hodiny. Plni nedočkavosti se vrátíte k záhonu a zase semínka vyhrabete a kontrolujete…Stále dokola.

Buďte aktivními i trpělivými

Ředkvičce trvá čtyřicet dní od zasetí, aby přiměřeně vyrostla. Jak myslíte, že se bude ředkvičkám na vašem záhonu dařit, když jim nedáte čas, aby vzešly? Jakého výsledku asi dosáhnete, když budete neustále netrpělivě narušovat proces růstu?
Pokud zapomenete, že jste něco seli, a přijde sucho, z úrody nebude také nic…
Za náš neúspěch obvykle nemůže nedostatek talentu, ale špatná péče a nedostatek vytrvalosti.

Přehnané nadšení škodí

V životě se s nadšením pouštíme do různých projektů, ale po nějakém čase je necháváme umřít. Často to není vinou samotného projektu.
Naše nadšení bývá zpočátku obrovské, několik měsíců jedeme na té vlně euforie a první úspěchy se dostavují. Jenže postupně ztrácíme svůj elán. Vyprchá naše nadšení. Příliš často se snažíme vyhrabat a zkontrolovat naše zasetá semínka a jejich první klíčky odumírají.

Zaměřte svoji pozornost

Druhým, ale stejně závažným úskalím, bývá ztráta koncentrace. Přestáváme o svoje semínka či sazeničky pečovat a ony chřadnou. Máme pocit, že naše úspěchy měly být zářivější, a tak původní projekt ještě před jeho dokončením opouštíme a volíme novou vizi.

Bavte se

Uvažujte a zvolte takový cíl, projekt, činnost, kterou skutečně děláte rádi. Kvůli čemu radostně vyskočíte každý den z postele a přestaňte bojovat s tím, co vás ubíjí a nudí. Na zvolené cestě vytrvejte. Starostlivě pečujte o svoji „ředkvičku“, aby vám přinesla do vašeho života novou a svěží chuť.

 

P.S.: Nechte se inspirovat těmi, kteří již svoje projekty úspěšně rozvíjejí. Dělají, co je baví a zažívají úspěchy. Zúčastněte se celodenního semináře s názvem „Inspiruj a prosperuj“, který pro Vás připravil charismatický speaker Peter Sasín, certifikovaný trenér NLP, který pomáhá sportovcům, lékařům i podnikatelům k ještě většímu úspěchu. Seminář se koná již 9. září 2017 v Praze.
Otázky, odpovědi a informace zde

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.