Home Osobní rozvoj Harmonizujte tělo i duši
Harmonizujte tělo i duši

Harmonizujte tělo i duši

49
0

Ke šťastnému životu toho ve skutečnosti nepotřebujeme tolik, jak si spousta z nás myslí. Štěstí není závislé na tom, v jakém autě jezdíme, nebo jestli vůbec máme auto. Neodvíjí se podle toho, jakou máme tělesnou váhu či kolik peněz máme na účtu. Štěstí nalezneme, jakmile správně naprogramujeme svou mysl a harmonizujeme tělo.

Meditujte a najdete sami sebe

K nalezení životní rovnováhy je zapotřebí naučit se správně programovat svou mysl a harmonizovat tělesnou schránku. Jednou z možností, jak dojít k duševní i tělesné rovnováze, je začít meditovat. Při meditaci zjistíte, kým opravdu jste, můžete najít spirituální pochopení, prohloubit intuici, kreativitu a v neposlední řadě začít svobodně myslet. Svobodná a otevřená mysl zvládne vyřešit jakýkoliv problém, na rozdíl od té sevřené, ve které se problémy vyvářejí.

Myslete pozitivně v jakékoliv situaci

Pozitivní myšlení je klíčem ke spokojenému života, což si mnoho lidí neuvědomuje a vědomě i podvědomě dovolují negativním myšlenkám, aby ovládaly jejich životy. Někdy je těžké vidět za problémem něco pozitivního, ale věřte, že všechno má svůj důvod. Jakmile tento fakt člověk přijme, snadněji se vyrovná s ranami osudu. Nedovolte myšlenkám, aby z vás udělaly oběť. Přelstěte je a buďte tvůrcem. Použijte hezké vzpomínky proti negativním myšlenkám.

Dělejte druhým radost

Naprogramovat svou mysl způsobem, aby byla v dokonalé harmonii s tělem i duší, s životem obecně, můžete i tak, že uděláte někoho šťastným. Je to prosté a stoprocentně účinné. Jakmile se vám podaří udělat někoho šťastným, pak budete šťastní i vy. Vaše mysl i tělo bude v harmonii, vše se vám bude zdát snazší. Budete věcem i lidem kolem sebe mnohem blíže, budete jim rozumět a co je nejdůležitější budete rozumět sami sobě a svým potřebám.

Pečujte o sebe

K tomu, abyste mohli programovat svou mysl, musíte pečovat o své tělo. Tělo a mysl patří neodmyslitelně k sobě, k jejich správnému fungování je tedy zapotřebí, aby byly obě tyto „části“ v co nejlepším stavu. Velmi důležitý je spánek. Dopřejte si dostatek času na načerpání sil tělesných i duševních. Udržujte zdravou tělesnou váhu. Přemýšlejte o tom, co jíte. Nezapomínejte na pravidelný pohyb. Najděte si takovou sportovní aktivitu, která vás bude bavit. Nedělejte věci, do kterých se musíte nutit. Sport vám má zlepšit náladu, nikoliv vás znechutit.

Milujte, milujte, milujte

Láska je mocná čarodějka. Máte-li ve svém životě spoustu lásky a nezáleží přitom jaké – láska je láska – pak vám půjde naprogramování mysli úplně samo. Budete se cítit skvěle, budete plni energie, budete mít harmonii těla i duše. Pěstujte zdravé vztahy, buďte v míru se svou rodinou, příbuznými, přáteli, ale třeba i úplně cizími lidmi. Nešetřete slovy ocenění, nečekejte na vhodnou příležitost k tomu, abyste někomu řekli, že ho milujete a že vám na něm záleží. Vhodná příležitost je pokaždé, když to tak cítíte bez ohledu na to, kde právě jste nebo co zrovna děláte. A v neposlední řadě milujte sami sebe, protože sebeláska není sobecká.

 

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.