Home Osobní rozvoj Povinné očkování – ochrana nebo business?
Povinné očkování – ochrana nebo business?

Povinné očkování – ochrana nebo business?

56
0

Očkování je pro většinu populace automatická věc a není důvod, proč by se nad ní měl člověk jakkoliv zamýšlet. Proč taky? Doktoři s námi mají přece ty nejlepší úmysly. Co když ale pouze papouškují názory, které slyšeli na školení? A jak je ale možné, že na internetu můžeme najít tisíce příběhů o vedlejších účincích a nikdo, ani lékaři ani vláda, s nimi nechce nic udělat? Kde je pravda? Proč jsou očkování povinná a dokonce se přitvrzuje na sankcích?

Zájem rodičů

V posledních letech velmi narostl počet rodičů, kteří nechtějí, aby lékař očkoval jejich děti. Jako důvody uvádějí vedlejší účinky a zkušenosti rodičů z jejich okolí. Oproti tomu existuje většina populace, která je odsuzuje a jejich chování nechápe. Neočkování dětí berou jako hrozbu. Proč ale nárůst neočkovaných stoupá a na internetu můžete najít nekonečně mnoho diskuzí na toto téma? Jde o běžné léčivo nebo jen o marketingový tah?

Vakcíny a jejich účinky

Faktem je, že i někteří lékaři varují před nežádoucími účinky, které mohou mít na děti fatální dopad. Pokud si na googlu zadáte téma osobních příběhů, kdy dítě po očkování dopadlo špatně, můžete číst celý den, a přesto nebudete mít přečteno všechno. Dopady na děti většinou nejdou vrátit zpět. Mezi běžné vedlejší účinky patří epilepsie, astma, alergie, ADHD a dokonce i ochrnutí. Faktem zůstává, že nikdy nebylo dokázáno, zda vakcíny opravdu účinkují jako prevence a nebo se účinkem míjí. To, že po očkování černého kašle stejně černý kašel můžete dostat, a dokonce můžete být i jeho nositelem, je zcela normální. Má tedy očkování vůbec nějaký smysl?

Co když nechci očkovat

Pokud nechcete nechat naočkovat Vaše dítě, nachystejte si pevné nervy, a to na velmi dlouhou dobu. Nejen že můžete narazit na pediatra, který bude nepříjemný, až zjistí, že nechcete očkovat, ale připravte se na diskriminaci v takřka celé společnosti. Doktor má totiž povinnost Vás nahlásit na hygienu, která Vám může udělit pokutu. Vaše dítě následně nevezmou do mateřské školky, nebude moct jezdit na tábory ani na kolektivní výlety, dokonce nemůže mít ani chůvu. V podstatě až do střední školy se budete neustále s někým dohadovat.

Proč tak tvrdě?

Co ale dokazují takto tvrdě nastavená pravidla, když ve většině států západní Evropy očkování povinné není? Vláda těmito tvrdými opatřeními dává jednoznačně najevo, že má velký zájem na tom, aby byla veškerá populace naočkovaná. Stát dá zřejmě raději na přísun vakcín z USA a business farmaceutických firem, než aby se podíval na tisíce případů, které se už odehrály. Jak z toho všeho ven? Ve vládě by měli zasednout lidé, kteří nejsou spojeni s farmaceutickými firmami. Hlavním zájmem by totiž mělo být především zdraví dětí a ne celoplošné očkování, které někdo lékařům doporučil na školení.

Vlastní obrázek

Je jen na Vás, abyste si udělali vlastní názor. A pokud ho zatím nemáte, můžete se podívat na video níže, ve kterém máte možnost porovnat dva názory specialistů, mezi kterými později vznikne diskuze.

Záleží vám na zdraví? Přečtěte si náš další článek 11 důvodů proč nikdy nebudete zdraví!

 

Aneta Gregorová

www.anetagregorova.cz

Jak Vás článek zaujal? Napište nám Váš názor dolů do komentářů.

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.