Home Osobní rozvoj Proč je „Budu šťastný, až…“ naprostý nesmysl
Proč je „Budu šťastný, až…“ naprostý nesmysl

Proč je „Budu šťastný, až…“ naprostý nesmysl

57
0

Také říkáte „Budu šťastný, až…“?

Kdo a co může za Váš neúspěch, za popírání Vašich snů, za Vaše nesplněné plány? Míváte dojem, že byste dokázali něco daleko většího, kdybyste si mohli něco dovolit? Často si říkáte, že něco podniknete, až … ? Myslíte si, že bude lepší příležitost pro změnu práce, cestování, rodinu a vůbec celý život, až … se něco stane? Podívejte se s námi na to, jakými nevhodnými způsoby často řešíte uskutečnění svých snů a proč máte pocit, že jste stále na jednom místě. Proč je „Budu šťastný, až…“ naprostý nesmysl?

Rezervy a zadní vrátka

Často si říkáme, že si najdeme nějakou novou práci nebo dokonce práci snů. Odhodláváme se ke změně i několik let a stále se ujišťujeme, jestli děláme dobře nebo ne. Říkáme si, že si změníme práci, až si najdeme novou. Už Vás ale napadlo, že možná v tom, že jste „uvězněni“ ve stávající práci, je právě zakopaný pes? Někdy hledáme partnera nebo partnerku snů, ale zatím si pro jistotu „držíme“ stávající polovičku, abychom nebyli sami. Dokonce si tvoříme finanční rezervy, abychom měli našetřeno na něco, co chceme už dávno udělat, až bude nějaká vhodnější doba. Co nás tedy brzdí v akci? Myslíte si, že opravdu musíte mít jistotu ve všem, co v životě děláte? Čekáte stále na to, „až“ se něco stane? Kde je ale Vaše iniciativa?

Zkušenosti poražených

Také rady ostatních nás mohou hodně ovlivnit. Máme svůj sen, ale najednou nás začne v hlavě něco znejišťovat. A tak ze strachu, že bychom mohli udělat nějakou chybu, si necháváme radit od okolí, jestli je krok, který děláme, doopravdy správný. Častokrát tak přestaneme poslouchat sami sebe a místo toho se bavíme o tématu, které potřebuje opravdovou změnu, s lidmi, kteří mají jiné plány a jiné talenty. A přitom narážíme na lidi, kteří se na krok ke změně vykašlali. Nebo dáváme často na názor lidí, kterým se jednou něco nepovedlo, a tak to vzdali. Radí nám, abychom ze svého snu také ustoupili a raději zůstali „při zemi“. Myslíte, že tyto rady někdy poslouchali lidé, kteří jsou úspěšní?

Výmluvy a děti

V neposlední řadě všechno svádíme na něco a někoho, kdo je v našem okolí. A nejlépe se svaluje důvod, proč nemůžeme něco udělat, na děti. Ty totiž nemohou oponovat a nám to zní velice pravdivě. Říkáme například, že budeme cestovat, až budou děti samostatné. Že budeme mít více času, až budou děti velké. Že budeme mít víc peněz, až děti dostudují. Dokonce čekáme, až děti vyrostou, abychom se mohli rozvést. Co ale celým tímto projevem vlastně děláte?

Důsledky se jednoho dne projeví

Nejen že se tímto chováním šíří dál mdlá a neinspirativní energie. Nejen, že se předává z rodiče na dítě negativní vzor. Že se pracovníkům ukazuje, že by se měli bát udělat změnu. Nejdůležitější (a nejhorší) věcí, kterou ze sebe tímto chováním můžete vyzařovat, je Vaše slabost. Slabost jít za svým snem a uskutečnit svůj plán. Tímto chováním vyhazujete vlastní sílu z okna. Jakýkoliv svůj sen už předem zpochybňujete, a tím zpochybňujete své schopnosti i talent.

Nebojte se tedy přestat vymlouvat, že někdy jindy bude vhodnější doba. Nenaslouchejte radám někoho jiného a nehledejte v okolí viníka, který může za to, jaký máte život. Rezervy, rady a výmluvy jsou k ničemu. Zaměřte se přesně na svůj cíl a nikdy z něj nepolevujte, i když se do cesty postaví několik překážek. Naslouchejte pouze sobě a berte si inspiraci z lidí, kteří jsou v oboru nejúspěšnější! Žijte svůj život ihned a ne až za 50 let! Není na co čekat, a tak běžte do změny už dnes a nečekejte na „až“…

A pokud vás zajímá,jak být šťastný, přečtěte si náš další článek 5 způsobů jak být šťastný hned teď!

 

Aneta Gregorová

www.anyza.cz

Jak Vás článek zaujal? Napište nám Váš názor dolů do komentářů.

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.