Home Osobní rozvoj Rozchod aneb Jak se s ním vyrovnat?
Rozchod aneb Jak se s ním vyrovnat?

Rozchod aneb Jak se s ním vyrovnat?

508
0

Jak jednou pronesl Arthur Schnitzler: „Rozchod bolí vždycky, i když se člověk na něj už dlouho těšil.“ Rozchod může být v našem životě velkým zlomovým bodem. I když se nějakou dobu necítíme dobře, měli bychom zkusit naši energii vzít za druhý konec. Jak z nepříjemného rozchodu využít to dobré a změnit si život k pozitivnímu? Pojďme se na to podívat.

Zanedbávaní známí

Jistě máte své kamarády a známé, které jste dlouhou dobu neviděli, protože když jste byli zadaní, pohybovali jste se často v jiné skupině lidí. Teď máte konečně čas vidět ty, které jste dlouho nenavštívili. I když máte špatnou náladu a raději byste byli zavření doma a užírali se v koutě, věřte, že je lepší se zvednout, zavolat a jít na vzduch mezi své blízké. Naplánujte nějakou společnou akci nebo výlet, který Vás přivede na jiné myšlenky, a těšte se, co nového zažijete!

Příbuzní

Možná jste měli určité rodinné příbuzné, které jeden z Vás neměl zrovna rád. Buď tedy můžete v klidu navštívit někoho ze své rodiny, koho partner/ka neměl/a zrovna v lásce, anebo si můžete oddychnout, že už nemusíte navštěvovat někoho z jeho rodiny. A to je fajn, co říkáte?

Uskutečnění snů

Všechny sny, které byly výhradně Vaše, si teď můžete splnit! Využijte toho, že máte čas sami na sebe a jednejte! Chtěli jste se přestěhovat do jiného města? Nebo vycestovat do ciziny? Chtěli jste začít pořádně cvičit, navštěvovat novou školu či kurz, změnit práci, začít obchod nebo se prostě bavit? Tak do toho! Dělejte si pravidelně radost a plňte si své velké ale i ty nejmenší sny! Posouvejte se alespoň jednou měsíčně k novým metám! Není vhodnější čas, než je teď!

Vlastní síla

Některé zvyky a pozitiva, která Vám partner přinášel, Vám ze začátku vždycky budou chybět. Můžete se tak po rozchodu cítit neschopní, bez síly nebo tzv. „poloviční“. Vždycky, když si uvědomíte, že se takto cítíte a považujete se tak trochu za oběť, otřepejte se a zastavte svoje fňukání. Jste dost silní na to, abyste mohli žít i bez pomoci. Nebojte se překonávat své možnosti a neupínejte se na minulost. Vaše vnitřní síla je to, co Vás povede k dalším krokům, k budoucnosti a novým, lepším zítřkům!

Ať už tedy Váš rozchod bolí víc nebo míň, nevěšte hlavu a podívejte se na život takový, jaký byste ho chtěli mít. Udělejte všechno proto, abyste šli po své životní cestě. A k tomu nepotřebujete nikoho jiného, než jen sami sebe. Začněte žít, protože život se bez bolesti neobejde. A bez bolesti bychom nikdy nepoznali, že se máme zase dobře.

Být nezadaný má spoustu výhod. Přečtěte si o nich v našem dalším článku 10+1 důvodů, proč je skvělé být single!

 

Aneta Gregorová

www.anetagregorova.cz

Jak Vás článek zaujal? Napište nám Váš názor dolů do komentářů.

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.