Home Osobní rozvoj Slova mění svět – přestaňte si stěžovat!
Slova mění svět – přestaňte si stěžovat!

Slova mění svět – přestaňte si stěžovat!

0
0

Myšlenky utvářejí naše životy a slova vypovídají o tom, jak myslíme. Pokud vyčistíme své moře negativity, budeme mít dost místa na věci, které jsou opravdu důležité a naplňují nás radostí. Nyní vychází i v češtině inspirativní kniha Svět bez stížností, kterou napsal úspěšný podnikatel, pastor a lektor Will Bowen. Jeho myšlenky už obletěly bezmála celý svět a jeho 21 denní výzvy se již zúčastnilo přes deset miliónů lidí.

Proč právě Svět bez stížností?

Je důležité rozeznat a nahradit stížnosti pozitivnějším vyjádřením. Naučit se být šťastnější, inspirativní pro ostatní. Publikace je plná praktických rad, návodů a příběhů lidí, kteří již touto proměnou života prošli.

Zvykli jsme si reptat

Ryba neřeší, že ji obklopuje voda. Je na ni zvyklá. Právě tak ani my si plně neuvědomujeme, že jako většina lidí plujeme mořem negativity a stížností. Stěžování je součástí našeho života, toho, kdo jsme.

Často říkáme: „To není fér!“ nebo „Jak je možné, že se to stalo zrovna mě?“ Stížnosti jsou protiútokem na domnělé příkoří. Vyslovujeme je, abychom získali něčí zájem, podporu, zbavili se odpovědnosti. Jsou součástí naší strategie boje o moc.

Vrací se nám to, co vysíláme

Bohužel, tím, že vyjádříme všechny „nespravedlnosti“, které na nás svět, okolí, zaměstnavatelé, naši bližní, partner, páchají, náš svět nezkrásní. Naše počínání vyvolá pravý opak. Situaci zhorší. Bude to stejné, jako bychom se pokoušeli hasit požár kanystrem benzínu.

Slova mění realitu

Opětovným lamentování, lkaním a naříkáním potvrzujeme nepříjemnou skutečnost. Přivoláváme její opakování. Pokud strávíme večer v kroužku přátel, se kterými budeme řešit, „odporné“ chování našeho partnera, těžko po návratu doma uvidíme někoho jiného než nepříjemného člověka, který nám „ničí celý život“.

Nevhodné návyky se dají nahradit

Škodíme především sami sobě. Naříkáním a bědováním rozbíjíme vztahy, přivoláváme nemoci. Naštěstí je jedná o zvyk, který můžeme změnit. Destruktivní svět plný příkoří a trápení se dá proměnit v zábavný, inspirativní vesmír plný zajímavých zkušeností a náhod.

Jak?

Prostým NESTĚŽOVÁNÍM!

Kupte si knihu Svět bez stížností – praktický návod, jak si přestat stěžovat a začít žít jinak. Podívejte se na naši FB stránku Svět bez stížností, kde se o knize dozvíte více informací.

 

Autor: Hana Kopecká

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.