Home Osobní rozvoj Objevte Svět bez stížností!
Objevte Svět bez stížností!

Objevte Svět bez stížností!

0
0

„Bylo to tak: prvních šest minut jsme mlčeli a mně už to ticho mezi námi natolik rozčilovalo, že jsem ho prostě musel něčím prolomit. Potřeboval jsem pozornost a myslel jsem si, že nejlepší způsob, jak ji získat, je na něco si postěžovat…“

Zeptejte se, koho chcete, ale nikdo vám neřekne, že nechce být šťastný.  Ve skrytu duše snad každý toužíme žít spokojeně, být uznávaným, obdivovaným, prožívat krásný a harmonický vztah. Jen někteří lidé se však dokážou zvednout z křesla a opravdu NĚCO pro splnění svého snu udělat.

Vstupte do Světa bez stížností

Will Bowen ve své knize Svět bez stížností vyzval právě takové „opovážlivce“, aby následovali jeho jedenadvacetidenní výzvu, nasadili si fialový náramek a přestali si stěžovat. Na sebe, rodiče, partnery, nemoci, práci, na nepřízeň osudu, na počasí, na všechno.

Návyky pomáhají i škodí

Náš život je utkán z našich zvyků. Pomáhají nám, abychom každodenní úkoly zvládali rychle a bez zbytečných komplikací. Při čištění zubů držíme kartáček ve stejné ruce, do práce se dopravujeme obvyklou trasou a stěžování si je naším samozřejmým způsobem vyjádření.

Ať už si stěžujeme z jakékoli příčiny, nijak nám to neprospívá. Naše slova vytvářejí naši realitu. Pokud hovoříme o nedostatcích, nemocích a křivdách, je to jako bychom jim dávali potvrzující razítko. Přivolávali je.

Proč si stěžujeme

Nahradit reptání dá určitou práci. Je třeba změnit dosavadní stereotypy a vytvořit jiný vzorec chování. Uvědomit si, co nás vede k láteření, hořekování a naříkání. Možná chceme získat respekt, pozornost, obdiv, zakrýt náš chabý výkon. Bědování může být naší strategií, jak dosáhnout většího vlivu…

Vydržte

Vstoupit do jedenadvacetidenní výzvy je jako začít se učit žonglovat. Nejdříve nám budou míčky padat, teprve postupně dosáhneme 1, 2, 5 dní bez stížností. Pokud vydržíme celých 21, zjistíme, že se nám proměnila nejen slova, ale i uvažování. Důraz, který nyní budeme klást na hezké, zajímavé a inspirativní věci, poznamená celý náš svět. Najednou budeme vidět právě to dobré. Naše dny budou zajímavější, naplněné větší radostí.

„Jedenadvacet dní v kuse jsem si vydržel nestěžovat! Zbavil jsem se bolestí hlavy? Do určité míry ano. Uvědomil jsem si totiž, že mě hlava vlastně zas tak často nebolí. Teď vidím, že mám převážně zdravé tělo…Jsem šťastnější? To se vsaďte! Večeře s dětmi jsou mnohem příjemnější, protože si nestěžuju na to, jaký mají u sebe v pokoji nepořádek, ale spíš probírám, na co se těší a o čem sní…“

A co Vy?

Zůstanete ve svém mraku stesků, nebo uděláte krok ke změně?

Kupte si knihu Svět bez stížností – praktický návod, jak si přestat stěžovat a začít žít jinak. Podívejte se na naši FB stránku, kde se o knize dozvíte více informací: https://goo.gl/yLf4PT

 

Autor: Hana Kopecká

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.