Home Osobní rozvoj Peníze, prosperita a hojnost Všemohoucí zákon úspěchu zvaný „GOYA“
Všemohoucí zákon úspěchu zvaný „GOYA“

Všemohoucí zákon úspěchu zvaný „GOYA“

576
0

V dnešní době informačního přehlcení, které se nevyhnulo ani poli osobního rozvoje, je obtížné oddělovat zrno od plev. Vybrat si z toho nekonečného množství možností jenom těch pár doporučení a principů, na kterých můžeme začít stavět, je těžké. Je tu ovšem jeden, který vždycky bude figurovat na vrcholu všech takových žebříčků. Jistě ho budete znát, ale dodržujete ho? Jmenuje se „zákon GOYA“ a jeho autorem je jistý Tom Hopkins.

Tommy Hopkins a jeho zákon

Tommy Hopkins je za oceánem veliké jméno v byznysové sféře. Za mlada se stal špičkou mezi realitními makléři, když za svou šest let trvající kariéru prodal přes 1500 nemovitostí. Dokonce se traduje, že v posledním roce to bylo 365 domů – to znamená jeden na každý den!

S takovýmto famózním resumé měl všechny předpoklady navázat úspěšnou dráhou instruktora a školitele prodeje, které se věnuje již několik desetiletí a těší se chvalitebné přezdívce „Tvůrce prodejních šampiónů“.

A právě mezi jeho triky a radami z terénu s velikou oblíbeností figuruje jeden, velmi prostý a snadno zapamatovatelný, který nazývá zákonem GOYA. Je to zkratka. G.O.Y.A. – Get Off Your Ass. Neboli v překladu „zvedni zadek“.

Tento jednoduchý zákon je náramně účinný. Každý den je třeba udělat něco, co vás posune směrem k vašim cílům a snům. To je celé. Prostě jednejte. 

Jednak slouží jako budíček pro ty, co rádi lelkují a lenoší, nebo si dokonce hledají výmluvy, proč ještě nezačali a proč to vlastně nepůjde. Každému je asi jasné, že tato skupina lidí nikdy svých snů nedosáhne, protože odmítají zvednout zadek.

Plánuj, ale nezapomeň konat

Ale pak jsou tu i jiní, kteří předpoklady a snahu mají, přesto je něco brzdí. Mnoho lidí má tendenci zbytečně se utápět v přespřílišném plánování a přípravách, aby náhodou něco potom nepokazili, jenže ostatní vidí a hodnotí jenom výsledky, nikoli obrazy ve vaší hlavě.

Afirmace, vision boardy, vizualizace, meditace, cvičení, čtení, talismany, strategie, time management, semináře, přednášky a další nástroje jsou fajn, ale mají sloužit pro připravení a udržení dobré půdy pro vaše činy. Jenže pokud nezvednete zadek a nezačnete jednat, k čemu to všechno je?

Vaše úmysly jsou jistě velkolepé a prospěšné, ale svět ocení jenom činy. Informace jsou k ničemu, pokud je nepoužijete. Proto nezapomínejte pravidelně uplatňovat zákon GOYA, protože svých vysněných cílů dosahují jenom ti, kdo zvedli zadek a udělali pro to svoje maximum.

David Zonyga

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.