Home Osobní rozvoj Osobní růst Jak začít pracovat na své proměně
Jak začít pracovat na své proměně

Jak začít pracovat na své proměně

1.15K
0

Zdá se Vám, že jste už dlouho v nějaké situaci, která Vám nevyhovuje? Myslíte si, že byste potřebovali změnu, ale nevíte, jak začít? Mnohokrát jste zkoušeli změnit své návyky nebo povahu, ale stále se Vám to nedaří? Nevadí! Přečtěte si tento článek a začněte konečně dělat to, co chcete.

Vyhněte se negativním vlivům

Někdy nehezky mluvíme o člověku, který je negativní, ale sami jsme na tom často podobně. Jak se přestat „užírat“ a navodit si tu správnou náladu? Jednoduchým tipem je přestat sledovat hlavní vysílací zprávy, reklamy a nejlépe televizi vůbec. Televize nejen ovlivňuje to, jak sami sebe vnímáme, ale také nás nepřetržitě zásobuje dávkou negativních emocí, které předává pomocí zpráv vzbuzujících naši pozornost. Nekažte si každý večer tím, že budete sledovat katastrofy. Raději se zamyslete nad tím, co byste mohli v té době místo sezení u obrazovky udělat. Jakmile zkusíte vydržet bez televize jeden až dva měsíce, pocítíte velkou změnu. Stejně tak je důležité, abyste si dali pauzu od lidí, kteří Vám ubírají energii. Nic se totiž nezmění, když budete pracovat na změně uvnitř Vás, ale budete navštěvovat negativní kolektiv.

 

Promluvte si o všem sami se sebou

Je velmi důležité zjistit, jaké byste chtěli zažívat věci nebo podmínky v různých oblastech Vašeho života. Mnoho lidí je nešťastných, ale když se jich zeptáte, co by přesně chtěli, sami neznají odpověď. Začněte tím, kde se cítíte nejhůř. Rozdělte si svůj momentální život na několik oblastí a z těch vyberte tu, ve které se cítíte nejvíce špatně. Svou momentální situaci můžete rozdělit na tyto oblasti: zdraví, práce, rodina a domov, vztahy, peníze nebo duchovní růst.

 

Čím začít?

Vyberte si vždycky ten nejhorší stav. Když nenávidíte své tělo, slibte si, že mu budete dopřávat něco dobrého – jako kvalitní jídlo nebo pohyb. Můžete taky začít posilovat svou sebelásku. Zamyslete se u jakékoliv oblasti, co můžete pro změnu toho stavu udělat zejména Vy sami! Nikdy za naše problémy nemůže nikdo jiný. Pokud jste si deset let neřekli o přidání platu, není to rozhodně tím, že šéf je idiot. Vy sami jste strůjci Vašeho štěstí.

 

Vytvořte si upomínky

Kupte si sešit, do kterého napíšete ke každé oblasti, co byste chtěli udělat jinak. Postupně pak začněte na každé pracovat. Dejte si klidně čas. Pozor však na to, abyste nezačali horlivě, ale za to rychle skončili. Nepřehánějte své nároky a začněte po malých krůčcích. Jakmile přijdete na to, co chcete dělat, napište si na lepící papírek činnost, na kterou se chcete zaměřit jako první a nalepte jej na místo, které každé ráno uvidíte. Např. na zrcadlo v koupelně. Vždycky, když si půjdete čistit zuby, si vzpomenete na svůj plán a lépe se Vám bude dodržovat.

Nezoufejte nad tím, jak se máte nyní, ale začněte se změnou hned teď. Jistě už víte o spoustách teorie, ale abyste dosáhli opravdových výsledků, je potřeba začít jednat! Když Vám bude chybět motivace, nečekejte, až se objeví sama! Zamyslete se vždycky nad tím, jak ji získat zpět. Nebuďte pasivní, ale naopak na každé situaci hledejte něco pozitivního a inspirujícího. Není to tak těžké, jak se zdá! Jde o to hlavně začít.

 

Insprujte se tipy pro zpestření života.

 

Aneta Gregorová

 

 

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.