Home Osobní rozvoj Netradiční tipy jak si zvýšit sebevědomí
Netradiční tipy jak si zvýšit sebevědomí

Netradiční tipy jak si zvýšit sebevědomí

1.05K
0

Nejvíce se člověku zvýší sebevědomí, když překonává sám sebe. Když dělá věci, které by jen tak někdo neudělal. Když dělá věci, do kterých ostatní by jen stěží sebrali odvahu. Když vystupuje ze své zóny komfortu.

Dnes vám přinášíme netradiční tipy na zvýšení sebevědomí. Garantujeme vám, že jestli do nich půjdete, sebevědomí se vám rapidně zvýší. Uvědomíte si, že jestliže jste se dokázali přemoci k těmto věcem, které málokdo dělá, můžete dokázat věci mnohem větší. :)

Možná budete mít pocit, že tyto tipy jsou divné a že to přece nikdo nedělá. Právě proto byste to měli zkusit vy! Vystupte z davu a ze své komfortní zóny. Udělejte dnes něco jinak, něco, co není obvyklé. Uvidíte, jak skvěle se budete cítit!

Jaké jsou tedy ty netradiční tipy?

Oslovte sympatického člověka v MHD

Denně projezdíme ve veřejných dopravních prostředcích několik desítek minut, někteří i hodiny. Proč nevyužít tento čas příjemným popovídáním si s někým, kdo je nám sympatický? Kdysi bylo zcela normální, že se lidé na ulicích zdravili, i když se neznali. To se dnes úplně vytratilo. Co tak nabořit stereotyp a poznat nové lidi? A nikdy nevíte, co z toho může vzniknout. Nové přátelství, nová láska, pracovní spolupráce… Nebo jen „pouhé“ zpříjemnění dne. :)

Uspořádejte akci Free hugs

Free Hugs nebo česky Objetí zdarma. Tato akce spočívá v tom, že vyjdete do ulic, buď sami nebo s bandou přátel, a s cedulemi, na nichž je napsáno Objetí zdarma/Free Hugs (pokud bydlíte v Praze, kde je mnoho cizinců). Co děláte pak? Rozdáváte objetí všem lidem, kteří to potřebují. Potřebujeme 12 objetí denně, abychom měli opravdu pěkný den. Kdo z vás má 12 objetí denně? Téměř většina lidí trpí nedostatkem lásky. Objetí je zdarma a je prospěšné nejen pro druhé, ale i pro vás. A to za to stojí, ne?

Projděte se po žhavém uhlí

Zkuste transformační zážitek Firewalking neboli chůzi po žhavém uhlí. Díky tomuto netradičnímu zážitku překonáte nejen sebe, ale řadu neopodstatněných strachů. Zboříte stará omezující přesvědčení a posunete své hranice zase o kus dál. A kdo se může pochlubit, že se prošel po žhavých uhlících? :)

Běžte v noci na hory

Místo páteční párty uspořádejte večerní výšlap na hory s čelovkou na hlavě. Můžete jít buď sami nebo s partou vašich přátel. Výšlap v noci má úplně jiný rozměr než výšlap za bílého dne. A ten výhled nahoře na rozsvěcené město opravdu stojí za to! A co teprve ten pocit, že jste překonali strach ze tmy a vyšli nahoru ve tmě! K nezaplacení. :)

Třicetidenní výzva

Poslední netradiční tip na zvýšení sebevědomí spočívá v 30i denní výzvě. Může se jednat o třicet dní časnějšího vstávání, 30 dní bez alkoholu, bez masa, 30 dní lehkého cvičení či posilování… Fantazii se meze nekladou. Já jsem si dala v srpnu 30 dní bez alkoholu a nějak mi to abstinování vydrželo doteď a přešla jsem na výzvu půl roku bez alkoholu. :)

Udělejte veřejný závazek na sociálních sítích, napište si do statusu, co máte v plánu a vyzvěte ostatní, aby vás u toho podporovali a v určitých intervalech se vás ptali, jak se vám s výzvou vede. Do tohoto statusu napište i to, co uděláte, jestli třicetidenní výzvu nedodržíte. Takto veřejný závazek vás bude motivovat k tomu, abyste skutečně svou výzvu zvládli.

Nejenže uděláte něco pro sebe, ale zároveň opět překonáte sami sebe a sebevědomí půjde opět nahoru. :)

Sebevědomí se nám často zvýší, když přijdeme na své silné stránky. Přejděte na náš další článek Jak poznat na co máte vlohy.

 

Jak Vás článek zaujal? Napište nám Váš názor dolů do komentářů.

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.