Home Osobní rozvoj Inspirativní videa Úsměvem ke štěstí

Úsměvem ke štěstí

65
0

Mezi nejdůležitější formu neverbální komunikace patří úsměv. Úsměvem zaujmete i potěšíte. V každém z nás je zakotvena hluboká touha po dobru, kráse, lásce a štěstí a s úsměvem ta touha zesílí.

Jednou z nejvíce radostných činností, které můžete dělat, je umožnit ostatním lidem cítit se důležitými. Nejjednodušší způsob, jak toho docílit, je chovat se tak, jak chcete, aby se ostatní chovali k Vám. Pomáhat ostatním lidem v získávání pocitu důležitosti je v našich životech velmi důležité. Když pomůžete spolupracovníkům, zaměstnancům nebo zákazníkům cítit se důležitými, zlepšíte tím kvalitu Vašeho podnikání a zvýšíte si zisky. Když pomůžete dětem cítit se důležitě, zvyšíte jim sebevědomí. Když pomůžete svým manželkám cítit se důležitými, zlepší se Vám vztah. Když si najdete více času a příležitostí v rozdávání pocitu důležitosti, zlepší se Vám nejen Vaše životy, ale postupně zlepšíte celý svět. Když se budete usmívat na okolí, okolí se bude usmívat na Vás.

Jasno v úsměvu má spousta vědců, včetně MUDr. Karla Nešpora CSc. – primáře mužského oddělení závislostí v psychiatrické léčebně v Bohnicích. Ten o tom napsal dokonce i knížku Léčivá moc smíchu. Úsměv jako spouštěč dobré nálady vysvětluje na příkladu trojúhelníku, jehož vrcholy tvoří dobrá nálada, smích a humor. Je jedno, ze kterého konce začnete, vždycky se vzájemně propojí všechny tři vrcholy. Při určitém druhu smíchu se aktivují centra optimismu v mozku.

Šťastnému člověku zdá se veselý celý svět.

Johann Wolfgang Goethe

 

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.