Home Osobní rozvoj Život na vlastní pěst: Cestování o samotě
Život na vlastní pěst: Cestování o samotě

Život na vlastní pěst: Cestování o samotě

560
0

Rádi byste vycestovali za hranice a posunuli tak o kousek i své osobní hranice? Nehledejte spolucestující či skupinku lidí, která by jela s Vámi, ale zvolte si raději cestu, na které budete sami. Zní to příliš odvážně? O to právě jde. Cestování na vlastní pěst, ačkoliv se to nemusí zdát pravděpodobné, má více pozitiv než negativ. Překonejte svůj strach, který Vás drží zpátky a napovídá Vám, že jistota je jistota. Neberte s sebou kamarády, ale vycestujte sami. A co Vás na takové cestě čeká?

Uvolněnost už od začátku

Už při výběru způsobu cestování nebo pobytu v zahraničí se budete cítit uvolněnější. Nemusíte se totiž s nikým domlouvat, na jaké lokalitě nebo způsobu cestování se shodnete, ale automaticky si vyberete to, co bude nejvíce vyhovovat jen Vám. Už tedy první krok je sám o sobě posunem a jistým uvolněním osobnosti, kdy konečně nemusíte dělat žádné kompromisy. Běžte tedy za tím, co jste vždycky chtěli a vyberte si takovou variantu cestování, jakou sami cítíte za nejlepší.

Varianty, ze kterých můžete vybírat

  • Studijní pobyt v zahraničí
  • Poznávací zájezd za jinými kulturami
  • Pracovní pobyt v zahraničí
  • Duchovní cesta do zahraničí
  • Výměnný pobyt v zahraničí (většinou pobyt studijní s ubytováním u jedné rodiny, která mluví cizím jazykem)

 

Nejlepší způsob, jak se naučíte jazyk

Když vycestujete sami, budete nuceni mluvit sami za sebe a přitom stále používat cizí jazyk v přítomnosti rodilých mluvčí. Neexistuje lepší cesta, jak se jazyk naučit. Díky této zkušenosti budete umět za dva měsíce mluvit plynně cizím jazykem a vyšlapete si tak cestičku k lepšímu sebevědomí i k lepší možnosti práce u nás v ČR.

Samostatnost, rozhodnost, sebepoznání

Cestování na vlastní pěst je nejlepším prostředkem, jak poznat sám sebe. Zkusíte si svoje limity a možná zjistíte, že to, co by se doma jevilo jako kámen úrazu, Vám najednou problém nedělá, a posunete se tak dál. Najednou pocítíte, že se umíte lépe rozhodovat, protože se budete moct rozhodnout vždy s naprostou volností a bez zábran. Zjistíte, že Vás z okolí nebude nikdo soudit, a tak se více uvolníte. Budete se pohybovat mezi cizími lidmi v úplně jiném kulturním prostředí, a tak se budete muset naučit lépe navazovat komunikaci a stanovovat si svoje vlastní cíle. Tím lépe tak zjistíte, jaké máte vlastnosti, které byste v ČR třeba vůbec nemusely objevit.

Hlubší navázání vztahů

S lidmi, se kterými se potkáte a porozumíte si s nimi, navážete daleko hlubší vztahy. Kdybyste vyjeli ve dvojici, byli byste uzavřenější, mluvili byste mezi sebou česky a všechno byste porovnávali společně, a bavili se i ve volném čase společně. Když ale pojedete sami, máte větší možnost se setkat s daleko více lidmi. Je tak větší šance, že potkáte více přátel, kteří opravdu „zalahodí“ Vaší duši. Vzniknou tak nové dlouhodobější vztahy, které pak mohou vydržet dlouhá léta. Nakonec není nic lepšího, než mít kamarády po celém světě. Můžete tak dostat možnost navštěvovat je po celý život.

Nedejte tedy na obavy rodičů nebo okolí, že se Vám něco stane, ale poslouchejte svůj vnitřní pocit. Vyberte si to, co byste opravdu chtěli zkusit! Cestování o samotě se stane pro Vás zážitkem po celý život.

 

Aneta Gregorová

NEWSLETTER

Zajímá Vás osobní rozvoj? 

O inspirativních článcích Vás můžeme informovat prostřednictvím našeho newsletteru. Stačí zadat Vaši emailovou adresu níže.

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.